Митрополит Луцький і Волинський Михаїл вважає, що чим більше у людини грошей, тим сильніше вони тяжіють над нею. Тому, каже, гроші мати треба, але бути від них незалежним.

Про це він сказав у програмі «Духовна абетка» 22 грудня на 12 каналі, відповідаючи на запитання «Чи є у грошах щастя?».

«Щастя – це піднесений стан душі у певний проміжок часу. Тому щастя не у грошах, а в їхній наявності. І скільки грошей – не важливо. Людина щаслива, коли у неї не стоїть питання, чи є в неї гроші чи немає. А що більше грошей – то більше вони будуть над тобою тяжіти: ти будеш боятися їх потратити, боятися, що їх у тебе вкрадуть… Апостол Павло з цього приводу говорить: «Все мені дозволене, але не все корисне», тобто все мені в цьому світі можливо, але ніщо не повинно володіти мною. Багатим потрібно бути, гроші потрібно мати. Але що більше маєш – то більше треба бути від них незалежним.

Усе, що ми маємо, – це оренда. Від самого нашого зачаття ми все орендуємо: утробу матері, потім груди матері, потім тата, потім вчительку, потім дружину, потім дітей, бо ми ними користуємося. У будь-який час це все може пропасти. І не можна вважати, що це наша власність. Так само і гроші. Все Боже. Нічого тобі в цьому світі не належить. Бог дав тобі свободу – оцією свободою і користуйся. Все інше повинно тобі слугувати. Не треба ставати рабом того, що тебе оточує», – висловився митрополит Михаїл.

Також митрополит Михаїл пояснив, чому парафії перестали переходити в ПЦУ. Також він розповів, чому у церквах беруть гроші за свічки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «З кожним роком 25 грудня людей у православних храмах більшає», – митрополит Михаїл