Про “Соробан” чули усі. Навіть ті, хто ніколи не займався цією методикою і не водив туди своїх дітей чи онуків. Від “щось екзотичне, знайома туди сина записала” до “унікально, круто, суперкорисно для дітей”.

Ми дізналися, що у Луцьку відкрилася ЩЕ ОДНА школа “Соробану”. Вже третя. Ну, раз цей заклад розростається і набирає популярності, варто про нього знати більше. Пішли знайомитися?

Що таке “Соробан”? Довідка

Назва походить від японського слова «рахівниця». Це японська методика усного швидкісного рахунку, а також назва школи, що виникла в Україні у 2013 році. Метод сприяє всебічному розвитку дитячого мозку. В ході навчання діти вчаться візуалізувати числа, пересуваючи разом кісточки на уявних рахівницях. Це залучає до роботи праву та ліву півкулі мозку.

Методика успішна завдяки особливості роботи дитячого мозку: дітям більш зрозумілі і цікаві  знання, отримані не словесно-теоретичним способом, а в ході предметної діяльності. Це дозволяє не лише рахувати із фантастичною швидкістю, а й розвиває творчі здібності дитини, покращує пам’ять. До речі, вивчення соробану – обов’язкове у початкових класах усіх  японських шкіл.

В Україні школу усного рахунку “Соробан” заснував Юрій Новосьолов. Він розробив унікальну методику навчання українських учнів, удосконаливши японську систему.

У цій школі вчать дітей швидко усно додавати, віднімати та множити будь-які числа, займаючись при цьому творчою діяльністю. Хтось, рахуючи, розповідає вірш, хтось – малює, займається гімнастикою тощо.

Для чого Соробан відкрив третю школу у Луцьку?

Як пояснює співзасновник і керівник луцького “Соробану” Дмитро Трухін, їх школи уже не вміщали усіх бажаючих займатися. Тут діє непохитна умова невеликої кількості дітей у класі. Відтак постала потреба розширятися.

Отож, зараз “Соробан” працює

  • на проспекті Відродження, 22В (поблизу спортивного клубу “Естет”),
  • на вулиці Євгена Сверстюка,1 (у офісному центрі “Фабрика”) та
  • на вулиці Кравчука, 48Б (поблизу 26-ї школи).

Сюди запрошують дітей віком від 5 до 11 років. Заняття проходять у невеликих групах: у групі малюків (5-6 років) – максимум 8 дітей, у старших (7-11 років) – 12 дітей. Це дає можливість тренеру приділити час кожній дитині. У закладі є можливість відвідувати як групові, так й індивідуальні заняття.

Унікальний штучний інтелект

У цьому навчальному році у “Соробані” запрацювало нове покоління спеціального програмного забезпечення, задіяного у навчальному процесі.

Справа в тому, що один раз на тиждень дітки займаються із тренером у школі, а усі інші шість днів – виконують домашнє завдання у спеціальній програмі, яку можна без проблем встановити на планшет, смартфон чи лептоп.

“Важливо, що завдання мають виконуватися кожнісінького дня. Це не забирає багато часу: 10-20 хвилин, але це чудово дисциплінує дитину і розвиває навичку системності. За результатами досліджень, саме щоденні невеликі навантаження допомагають досягти найкращого результату”, – розповідає адміністраторка школи Ірина Крищук.

Рівень складності домашнього завдання підбираються кожній дитині індивідуально.  Для цього школа має унікальну систему штучного інтелекту, спеціально розроблену для “Соробану”. Вона вміє оцінювати вміння і навички того, хто займається – і визначає рівень студента. Залежно від цього генерує відповідні завдання. Система постійно досліджує результати дитини і змінює складність завдань, залежно від нових результатів.

Раніше штучний інтелект вмів оцінювати результати групи учнів. А у новому навчальному році “навчився” розрізняти кожного учня

Система оцінювання тут – теж унікальна. Діти з різними рівнями знань можуть отримувати однаково високі бали. Адже тренер орієнтується не на найсильніших учнів, а на результат кожного з них у його власному розвитку.

“Ми не дивимося на те, яка дитина на фоні інших. Ми дивимося на її прогрес у порівнянні з вчорашнім днем. Тобто кожен студент у нас оцінюється індивідуально”, – пояснює тренерка Ольга Ванюк.

Які будуть результати?

“Інколи чуємо від батьків: а моїй дитині підходить таке навчання? Пояснюємо: ми не беремо “лише найрозумніших”! Вчитися і досягати результату може кожен!” – пояснює Дмитро Трухін.

Виконати безліч математичних дій, розказуючи при цьому вірш, – круто! Але це – радше цікавий бонус від навчання, аніж бажаний результат.

Насправді ж такий рахунок розвиває праву і ліву півкулю в комплексі, стимулює їх до синхронної роботи при вирішенні складних завдань. А також розвивається пам’ять та концентрація уваги, що сприяє запам’ятовуванню текстів та віршів, іноземних мов. Регулярні тренування дітей дисциплінують, виховують працьовитість і самостійність, посидючість і наполегливість. Батьки студентів школи “Соробан” відзначають, що вірші школярі більше не вчать – достатньо кілька разів прочитати.

Але й це ще не все.

“У мене самого – троє дітей. Двоє з них вже пройшли школу “Соробан”. І результати ми помічаємо ледь не щодня, навіть у побутових речах. Якщо є якась проблема, завдання, то мої діти точно запропонують швидший варіант його вирішення. У них зовсім інше мислення. “Соробан” – це основа інтелектуального розвитку дитини. Це фундамент, який заливають батьки, на початку інтелектуального розвитку малюка. І потім це працює всюди”, – розповідає співзасновник луцької філії школи “Соробан” Дмитро Трухін.

Щоб краще зрозуміти, що дитина отримує після навчання – радимо переглянути відео нижче. Поліна Петрова – випускниця школи “Соробан”.

 

Як записатися на навчання?

Стати студентом школи “Соробан” може кожен!

Записатися на заняття або отримати додаткову інформацію можна за телефоном: +38 096 176 96 09.

Більше про школу “Соробан” читайте у соцмережах:

інстаграм: https://www.instagram.com/soroban_lutsk/
фейсбук: https://www.facebook.com/SorobanLutsk/