Луцьке управління освіти проводить роз’яснювальну роботу з батьками стосовно необхідності проведення щеплень дітей. Про це розповідають самі освітяни. Кажуть, усе через спалах інфекційної хвороби на Волині, головною причиною якого, за словами лікарів є низький рівень охоплення вакцинацією.

Нещодавно у школі номер 25 захворіли 15 учнів, з них 11 без щеплень.

Зеновія Лещенко, начальниця управління освіти Луцької міськради: “Є медичні протипоказання, але це дуже мало випадків. Лікарі, практично ніхто, не йдуть на такий компроміс, якщо це не обумовлено здоровим глуздом, бо є такі батьки, що кажуть «ні», бо так модно”.

Чутки про те, що дітей без щеплень до школи не прийматимуть, спростовує. Кажуть, не має такого права.

Ми пробуємо вести роботу, ми не можемо дитину відрахувати зі школи. Дитина повинна бути охоплена якого б віку вона не була. Батьки на повідомлення про важливість вакцинації реагують по різному. В той час майже у всіх діти вакциновані. Першокласники на 100 відсотків, з них більша частина – повторно”.

Думки батьків розрізняються: “Якщо нема щеплень,то чого одні діти мають заражати інших Я вважаю, що щеплення мають бути обов’язкові“, або ж: “Як буде якісна вакцина, тоді й будемо робити щеплення“.

Після численних повідомлень на Волині про спалах кору, за інформацією директорки Волинського лабораторного центру, звернення батьків аби вакцинувати дитину зросли.