У Луцьку влаштували акцію, аби показати, наскільки небезпечним є водіння у стані алкогольного сп’яніння. Лучанам запропонували одягти “алкоокуляри” й спробувати пройти по лінії.

Зустріч лучан з поліцейськими відбулася у Молодіжному центрі YouthСфера 11 липня.

Що таке “алкоокуляри” і як вони працюють?

Зовнішньо “алкоокуляри” нагадують окуляри для катання на лижах. Однак одягнувши їх, стає важко навіть просто рівно пройти: картинка перед очима тьмяніє, усе навколо розпливається, виникає відчуття реального сп’яніння.

За словами поліцейських, доза “алкоголю” в окулярах дорівнює – 0,2-0,4 проміле.

Як відчути себе п’яним водієм за допомогою окулярів?

Одягнувши окуляри, присутні повинні були пройти по так маршруту, накресленому на “карті”. Маршрут складається із прямих та звивистих ліній. Задання – пройти максимально рівно по заданих контурах. Складність полягає в тому, що окуляри спотворюють “дорогу”, не дають змоги повністю себе контролювати та порушують координацію.

Навіщо влаштовують такі акції?

“Дана акція спрямована на привернення уваги до проблеми керування в стані алкогольного сп‘яніння. Тому що на сьогоднішній день проблема дуже поширена та актуальна. Кожна зміна патрульних складає матеріали саме за керування в стані сп‘яніння.  Акція в Луцьку проводиться вже не вперше, спрямована безпосередньо на водіїв, тому ми проводимо її ще в автошколах”, – розповів інспектор зв‘язків з громадськістю управління патрульної поліції у Волинський області Роман Ткачук.

Поліцейські пояснили, що велику небезпеку на дорозі становлять не лише сильно п’яні водії, а й ті, що лише трохи випили. Бо останні переконані, що можуть адекватно оцінити ситуацію на дорозі, тож керують автомобілем у звичній для тверезого формі, в той час як їхня свідомість під дією алкоголю не зосереджена.