На 18 тисяч державних службовців менше. У Міністерстві регіонального розвитку повідомили про скорочення штату районних державних адміністрацій. За словами міністра Кабміну Дмитра Дубілета така оптимізація конче необхідна.

У кожній районній адміністрації скорочення відбуватиметься по-різному.

Всього в райдержадміністрацій 111 функцій, які розподілені по одинадцятьох напрямках. Частину з них дублюють створені об’єднані громади. Деякі виявилися застарілими й неефективними. Ще частину повноважень можна перенести на рівень облдержадміністрацій та об’єднати. Голова Луцької райдержадміністрації Тарас Яковлев підтримує реформу. На його думку, скорочення – логічний процес для адміністрацій такого рівня.

У Луцькій РДА, поки що, працює 116 людей. Зі скороченням їх має залишитись 76. Світлана Авраменко – начальниця управління соціального захисту. Каже, що поки що громадам передали лише дві послуги. Прийняти решту, а це більше ста, вони ще не готові.

Всього в райдержадміністраціях області має лишитись трохи більше тисячі працівників. Наступними кроками в реформі мають стати: оновлення карти країни, визначення повноважень майбутніх префектур і гарантування самоврядності для територіальних громад.