Про повернення Володимир-Волинському його історичної назви знову заговорили тамтешні урядники і активісти. Назву Володимир місто носило дев’ять століть. Аж поки імперські колоністи не додали Волинський, аби не плутати з одноіменним російським містом на Клязьмі. Намір відновити історичну топоніміку у Володимирі-Волинському обговорюють з десяток років.

Чи ж дійде до перейменування цього разу – дізнавалась Марія Вавринюк.

Вперше Володимир згадується в лiтописах 988 року, коли київський князь Володимир Великий підпорядкував собі місто Ладомир і нарік його своїм іменем. Цю назву місто носило впродовж дев’яти століть. Поки наприкінці 17 століття російська імперська влада не додала частку “Волинський”, аби не плутати з Владіміром-на-Клязьмє. Та серед володимир-волинців чимало тих, хто надає перевагу топонімічній унікальності перед історичною справедливістю.

Історик Петро Троневич зауважує, що повернення історичних назв не вимагає громадського обговорення.

Та Володимир-Волинський міський голова з містянами усе ж порадиться.

“Є робоча група, далі будемо опитувати мешканців, щоб почути думку кожного. Прошу мешканців: приймайте участь в опитуванні, оскільки нам дуже важлива ваша думка, щоб в подальшому ми приймали рішення, яке вам подобається і яке ви підтримуєте”, – звернувся до місцевих мешканців мер Ігор Пальонка.

Окрім того міська влада запевняє, що перейменування не створить містянам додаткового клопоту зі зміною прописки чи переоформленням документів, в яких зазначається адреса.