Луцька коуч-нутриціолог Ольга Іваніщук спростувала поширені міфи щодо правильного харчування.

Про це вона розповіла у інтерв’ю ІА Волинські новини.

ЇЖУ ЗАПИВАТИ МОЖНА

“Так, можна. Це все абсолютно нормально і так само регулюється організмом. Шлунок має досить неправильну форму, і якщо їжа затримується довший час, то вода просто проходить далі в кишківник, де буде всмоктуватися”, – розповіла експертка.

Зазначимо, є поширений міф про те, що вода розбавляє ферменти.

“Вода цього зробити не може. Навпаки, коли їжа містить більше вологи, води, ферментам розчепляти її легше. Цікаво, чому люди, які кажуть, що їсти суп корисно, разом із тим говорять, що запивати їжу шкідливо?” – зазначила Ольга.

СКІЛЬКИ РАЗІВ НА ДЕНЬ ТРЕБА ЇСТИ? 

За словами експертки, встановленої норми немає. Вважається, що мінімально потрібно харчуватися три рази на день, а максимально – шість. Кожна людина може сама вирішити, як їй найбільш комфортно і відповідно розподілити протягом дня необхідну кількість енергії, білків, жирів та вуглеводів, зважаючи на свої ритми, навантаження і стиль життя.

ВЕЧЕРЯТИ ПІСЛЯ 18:00 МОЖНА 

“Стосовно того, чи їсти/не їсти після 18.00, то, звісно, їсти можна. Просто потрібно пам’ятати, що не варто виходити за межі свого енергетичного балансу і треба отримувати незамінні білки та жири, а вже в який період часу – це питання другорядне”, – зазначила Іваніщук

НЕМАЄ “ПРАВИЛЬНИХ” ТА “НЕПРАВИЛЬНИХ” ПРОДУКТІВ

“Не можна ділити продукти на правильні й неправильні. Все залежить від способу приготування і вмісту продукту. Наприклад, нічого не треба мати проти картоплі, це абсолютно нормальний продукт, введений у рекомендації. Однак, якщо брати картоплю фрі, то вона шкідлива тим, що містить величезну кількість солі та жирів, особливо насичених. Якщо людина постійно споживатиме таку їжу, вона перебиратиме свою енергетичну потребу. Тобто потрібно зважати на вплив того чи іншого продукту на ціль людини”, – поділилася  Ольга.

“Також багато хто у прагненні схуднути думає, що ось я почну їсти правильні продукти і в мене вийде швидко скинути вагу. Але ми знову ж таки забуваємо про кількість енергії, яка потрапляє в організм. Навіть найбільш зеленою гречкою чи найзнежиренішим м’ясом можна наїсти будь-яку форму ожиріння. Питання – в кількості”, – сказала експертка.

НЕ ВАРТО ЇСТИ ЛИШЕ АВОКАДО

“Ми усвідомлюємо, що авокадо чи кіноа – це корисно, але не варто їсти тільки кіноа з авокадо. Потрібно мати п’ять основних продуктів: овочі, фрукти, зернові, молоко або альтернатива та інші джерела тваринного білка”, – резюмувала Ольга.