Щоб бути готовим до різних життєвих сценаріїв, кожен мусить мати свою  “тривожну валізу”. І якщо у більшості людей це словосполучення відразу викликає занепокоєння, то наголошуємо, що “екстрена валізка” – це про підготовку і знання, а не про паніку.

Наскільки великою має бути сумка, що туди необхідно покласти, і чому так важливо нині не викидати старенькі кнопкові телефони – луцьким студентам розказали надзвичайники.

Найкраще скласти усе необхідне в рюкзак. Hаповнений він має важити не більше 50 кілограмів. Якщо ви не можете підняти рюкзак або розумієте, що довго з ним не пройдете, – краще викинути зайве.

Але спершу про головне. Найважливіше – гроші та документи. Оригінали радять тримати у кишені, а в наплічник – скласти копії. Телефон краще старий, кнопковий – він довше триматиме заряд. Не забудьте про аптечку. Поруч повинні бути і засоби гігієни: зубна щітка та паста, шмат мила, рушник, туалетний папір, сухі та вологі серветки. Жінкам – засоби особистої гігієни. З продуктів радять взяти їжу швидкого приготування, яку можна просто залити гарячою водою і споживати.

Краще взяти з собою більше води. Як мінімум – на три доби. Щодо посуду, то він має бути залізним.

“Одяг:  теплі речі мають бути натуральними, змінна білизна, шкарпетки”, – радить надзвичайник Володимир Портусь.

У “тривожну валізу” треба також покласти ліхтарик, батарейки, сірники, свічки, компас і годинник. Перевагою буде, каже Володимир Портусь, і наявність у вас спального мішка, оскільки евакуація – це не переселення у готель чи квартиру. “Тривожну валізу”, уточнює надзвичайник, потрібно збирати не в час евакуації. Вона вже зібрана мусить завше стояти неподалік виходу з помешкання.