У відомій американській газеті «Нью-Йорк Таймс» опубліковано статтю «Україна погрожує арештом колишньому президенту».

Видання зазначає, що колишньому президенту Порошенку, який очолює опозиційну фракцію у парламенті, погрожують арештом.

«Українські слідчі в п’ятницю допитали колишнього президента України Петра О. Порошенка, погрожуючи заарештувати його, якщо він не з’явиться», – пише видання.

«Нью-Йорк Таймс» зазначає, що слідчі порушили проти Порошенка 16 різних кримінальних справ, в яких він має статус свідка.

Видання також нагадує про те, що у свідченнях під присягою заступник держсекретаря США Джордж Кент розповів про зустріч представників команди Зеленського, зокрема Андрія Єрмака із американськими чиновниками, під час якої спецпредставник Курт Вокер застеріг їх від політичних переслідувань президента Порошенка, «які не є розумним шляхом для країни».

Одна із справ, яку інкримінують Порошенку – це справа про Мінські угоди, зазначає видання. Вона стосується переговорів Порошенка за посередництва Німеччини і Франції щодо угоди про врегулювання з Росією у 2015 році.

“Незрозуміло, як будь-який український лідер міг би досягти вигіднішої угоди у той час, тоді як російські та сепаратистські сили оточили тисячі українських солдатів на сході України, і різанина здавалася неминучою”, – резюмує автор статті.

Видання також повідомило, що Офіс президента Зеленського у своєму коментарі заперечував будь-яку причетність до розслідування, яке зараз ведеться стосовно Порошенка.

“Офіс Президента не має жодного впливу на правоохоронні та судові системи”, – йдеться у повідомленні.

Видання наводить думку адвоката родин Небесної Сотні, правозахисниці Марини Ліліченко:

“Я не підтримую жодної із сторін у цій справі, але все свідчить про те, що це вона політична”.