Місто Катовіце в Польщі розташоване у самому серці Сілезького воєводства. Незважаючи на те, що регіон загалом є гірничодобувним, це ніяк не вплинуло на утворення великої кількості історичних та культурних пам’яток. Вперше про місто заговорили в XVI столітті, але розвиток настав лише в XIX столітті, коли почали прокладати Берлінську залізницю.

У роки між двома світовими війнами місто стало економічним центром Польщі та відповідно адміністративним центром самого регіону. З’являлися нові райони, зводилися садиби, а архітектурні ідеї були сміливими. Сьогодні сюди варто поїхати кожному, а заздалегідь можна купити квиток на автобус Львів – Катовіце в режимі онлайн та за лічені години бути у польському місті. Сучасні інноваційні рішення ідеально гармонують з історичними пам’ятками, що додає місту особливого колориту.

Основні визначні місця

 

Вулиця Міцкевича стане чудовим способом, щоб вивчити визначні місця Катовіце з перших хвилин його відвідин. Тут була розташована Велика синагога, яка донині не збереглася. Але є не менш красиві споруди – середня школа, виконана у вигляді великої цегляної будови, де стикаються частинки готики, ренесансу та інших течій пізнього часу. Будівля колишнього Bank Gospodarstwa Krajowego – ще одна будова, але у стилі модерну.

 

Після прогулянки вулицею Міцкевича можна перейти на сакральне мистецтво, відвідуючи численні храми. Першим із таких місць потрібно відвідати парк Костюшка, де розташована старовинна дерев’яна церква Святого Архангела Михаїла. Поруч розташувалася дзвіниця, яку разом із храмом перенесли сюди 1938 року. У центральній частині міста розташований Архікафедральний собор Христа Царя. Це унікальний об’єкт у стилі неокласицизму, де є великий головний вхід та монументальні колони. Тут часто проводять органні виступи чи урочисті церемонії.

Не зайвим буде відвідати Музей цинкової металургії «Прокатний стан», щоб вивчити історію гірничодобувного регіону. Відвідувачам запропоновано близько 5000 квадратних метрів виставкової площі. Відвідування галереї Шиба Вільсона сподобається шанувальникам мистецтва. Переважно тут представлені роботи сучасних художників.

Аналізуючи зелені зони, варто відвідати Сілезький парк, площа якого становить 620 га. Тут є планетарій, японський сад, канатна дорога та зоопарк. Долина трьох ставків розташована у центральній частині міста. Природний об’єкт універсальний, адже тут можна купатися, ловити рибу та просто гуляти. Мурцьківський ліс є однойменним комплексом для туристів, розташований на площі 100 га. Відмінно підійде для прогулянок.

Кулінарні особливості міста

Сілезька кухня поєднує вплив чеської, німецької та польської традиційної кухні. Серед основних страв можна звернути увагу на яловичий рулет, червону капусту та силезські галушки. Серед супів варто скуштувати суп із черствого хліба та насіння.

Серед місцевих ресторанів з національною кухнею можна звернути увагу на Żurownia, Pierogi Swiata та Śląska Prohibicja. Також туристичний гід Катовіце пропонує піти в різні кафе, серед яких варто виділити Kafej, Synergia.dobremiejsce та Cafe Byfyj.

Поради туристам

Найзручніше дістатися до Катовіце автобусом зі Львова чи будь-якого іншого міста України. Завжди є що подивитись у Катовіце, тож ніхто з туристів не буде обділений. Як альтернативний варіант можна використовувати особистий транспорт. Поїздка автобусом займе до 9-10 годин, а своєю машиною близько 5 годин.

Проблем із проживанням також не буде. Відпочинок у Катовіце у бюджетному сегменті коштуватиме близько 20-30 доларів за ніч. Якщо не розглядати готелі, можна зняти квартиру, апартаменти або хостел, що буде трохи дешевше. Серед хороших готелів можна назвати KatoHostel, Biały Dom – 2 Bedrooms і Hostel Gwarek.

*Партнерська публікація