Світ тільки пристосувався до Дельта-штаму коронавірусу, як на поріг зайшов новий вид хвороби – африканський Омікрон. Дослідники заздалегідь назвали його значно небезпечнішим за Дельту.

Zкщо раніше від ковіду радили більше берегтися пенсіонерам та людям з хронічними захворюваннями, то нині побоюються і за молодь. Бо африканський Омікрон “жертв” собі не вибирає. Відсоток, що ним заразиться як молодь, так і пенсіонери, кажуть дослідники, однаковий.

За словами фахівців Волинського лабораторного центру, розрізнити, чи хворієте ви “старим” коронавірусом, чи вже новим Омікроном неможливо.

“При захворюванні на штам Омікрон люди теж відмічають відсутність смаку, відсутність нюху”, – каже завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних хвороб Ірина Єнжиєвська.

Але основного симптому, який би вказував на ковід, каже фахівчиня, не було й немає. У більшості випадках людина відчуває ознаки респіраторного захворювання: нежить, підвищення температури та покашлювання.

“Штам Омікрон більше уражає верхні дихальні шляхи, при цьому рідше виникають пневмонії, що нас радує. Бо це зменшує ризик госпіталізації майже на 80% і зменшує кількість летальних випадків”, – зауважила Ірина Єнжиєвська.

Аналізуючи сказане, можна подумати, що Омікрон – це щось на кшталт сезонного захворювання, бо швидше нагадує не ковід, а звичайне ГРВІ. Втім, свої небезпечні для людей особливості цей штам таки має.

“Він поширюється набагато швидше, ніж інші штами коронавірусу. Його середній інкубаційний період становить близько 72 години”, – пояснює фахівчиня.

Тобто за короткий час він може заразити десятки людей. Втім, каже фахівчиня, хворобу відчують не усі. Бо новий штам коронавірусу протікає досить легко. В Україні нині виявили 12 випадків захворювання на Омікрон. Усі ці хворі – люди, які повернулися із-за кордону та їхні рідні. І хоч на Волині офіційно хворих на Омікрон досі не фіксували, втім, вони, кажуть у лабораторному центрі є. Просто не звертаються до медиків та не роблять ПЛР-тестувань, бо сприймають Омікрон як застуду.

Враховуючи те, що Омікрон значно легше переноситься, він не ускладнюється пневмоніями і має нижчу у 4 рази летальність, медики надіються, що ця мутація ковіду свідчитиме про те, що епідемія йде на спад.