У Луцьку цього року скоєно понад півтисячі злочинів, які кваліфіковані, яка шахрайства. Це − на 17 відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року. Тобто щодня від шахраїв потерпають двоє лучан. І це лише ті, хто подав до поліції заяву! Жертвами зловмисників стають переважно люди середнього віку і вище, з вищою освітою. Окрема група ризику − пенсіонери.

Найпопулярнішим злочином залишаються телефонні дзвінки з повідомленням, що з картки людини хтось знімає гроші. Шахраї випитують номер картки і пін-код. Останнім часом почастішали афери в електронній комерції. Після високої передплати замовлений товар просто не приходить. Вигадані працівники соціальних служб пропонують переважно пенсіонерам усілякі спокусливі акції: 20 відсотків знижки на всі ліки, обміняти старі гроші на нові, які от тільки випустили тощо.

У всіх випадках правоохоронці радять спокійно перевіряти отриману інформацію: зателефонувати напряму вигаданій жертві, його родичам, навідатися до аптеки і поцікавитися в провізора про наявність акцій. Та й загалом не панікувати та тверезо оцінювати кожну ситуацію та не приймати близько до серця.