Розробка штучних сердець перебуває уже на стадії завершення. Головна проблема, яку залишилося вирішити, – це забезпечення його енергією у такий спосіб, щоб пацієнт не був «прив’язаний» до розетки.

Про це розповів кардіохірург обласної лікарні Володимир Пецентій у програмі «Телемедицина» на 12 каналі 27 вересня.

«Штучними серцями займаються давно. Я не можу точно сказати, коли все буде готово, бо це є секретна інформація. Але штучні серця вже на стадії завершення», – повідомив лікар.

При цьому він наголосив, що у народі «штучним серцем» називають пристрій, який допомагає працювати лівому шлуночку качати кров у пацієнтів, які очікують трансплантації серця.

«Якщо брати ці пристрої для підтримки функції лівого шлуночка – це вже є реальність, втілена в життя, і з цими пристроями люди живуть роками», – каже Володимир Пецентій.

А що ж до власне штучного серця, яке повинно працює в автономному режимі, то основна проблема, яка зараз виникає, – забезпечення енергією.

«Проблема, як із самими батарейками бути, як їх заряджати, щоб пацієнт не був прив’язаний до розетки… Розробки ведуться, на виставках їх показують. І я думаю, що у недалекому майбутньому ми вже зіткнемося зі штучним серцем», – вважає кардіохірург.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чому у Волинській обласній лікарні ще не почали пересаджувати органи