Напередодні поминальних днів на ринках розпочинається масовий продаж штучних квітів. Ці пластикові вироби на кладовищах стали звичними. Щоправда в останні роки в Україні почали активно обговорювати їх недоцільність.

Лучанка Юлія розповідає, що в її родині на цвинтарі завжди висаджували живі квіти, бо це і гарніше, і вигідніше.

Проти пластикових квітів і більшість священиків. Кажуть, традиція приносити ці прикраси на цвинтар вкорінилася лише останні 20-ть років, і немає глибокого релігійного коріння.

Церковників підтримують екологи та комунальники. Мовляв, утилізувати штучні квіти без шкоди для довкілля нікуди. В містах їх вивозять на сміттєзвалища, а в селах просто спалюють. Це забруднює навколишнє середовище не лише шкідливим димом з частинками важких металів, а й часто призводить до пожеж.

В свою чергу, продавці несправжніх квітів, та власники крамниць запевняють: покупців у них не поменшало.

І все ж традиція прикрашати могили рідних пластиковими виробами потрішки відходить. У Львові та навколишніх селах вже заборонили на офіційному рівні приносити на цвинтарі штучні квіти. За декілька років люди відвикли це робити. І в комунальників поменшало роботи з утилізацією шкідливих відходів та й пожежі майже припинились, кажуть місцеві.