Щоб почати худнути, не потрібно чекати особливих умов. Кожен охочий може почати це робити з тим, що вже має на сьогодні. Головне – обмежити кількість спожитих калорій і збільшити фізичну активність.

Про це йшлося у програмі «Жіночий клуб» на 12 каналі 19 жовтня. На запитання ведучої відповідали тренерка фітнес-клубу «БудуйТіло» Дарія Сахарук і фітнес-тренерка Тетяна Ващук.

Ось основні поради теренерок для людей, які бажають схуднути:

«Дуже важливі харчування і спосіб життя, який веде людина поза межами фітнес-залу, активна вона чи ні… Треба, щоб наша денна активність була завжди в нормі. Не може такого бути, що людина, яка просиділа цілий день за комп’ютером, ввечері після цього на 1 годину пішла у спортзал чи на фітнес – і схудла. Треба загалом змінювати весь свій спосіб життя».

***

«Треба взяти собі за ціль кожного дня пройти не менше як 2 кілометри і зранку протягом 15-30 хвилин виконувати зарядку».

***

«Починати можна зі звичайної ходьби: наприклад, не їздити на роботу, а ходити піти пішки. І потрохи збільшувати фізичні навантаження».

***

«Важливий сон, бо людина під час сну відновлюється. Потрібно спати мінімум 8 годин. У сучасному світі для багатьох це неможливо. Дехто спить по 5-6 годин, але до цього ідеалу треба наближатися».

***

«Їсти після 18-ї години можна, але головне – не їсти за 2-3 години до сну. Бо під час сну організм має відновлюватися, а не перетравлювати їжу».

***

«Шоколад їсти можна, але невеликими порціями й у конкретні дні, не на постійній основі. Якщо ми ставимо жорсткі обмеження, то це ще гірше впливає на нашу фігуру. Багато людей ставить себе одразу в жорсткі рамки – забороняє собі все, що любить: шоколад, цукерки, печиво, фастфуд, картоплю, білий рис, хліб. Витримує так тиждень-два і потім щодня це все їсть і на обід, і на сніданок, і на вечерю».

***

«Багато дієтологів кажуть, що білий рис їсти не можна. Але всі продукти важливі в нашому раціоні, і не буває такого, що ми від чогось одного поправляємося, а від іншого худнемо. Основне, від чого ми набираємо вагу або її втрачаємо, – це загальна кількість калорій, яка надходить в наш організм. Тобто щоб схуднути, треба щоб ми витрачали більше калорій, ніж їх надходить».

***

«Не треба чекати, коли купите ідеальну спортивну форму, взуття. Почати худнути може кожен охочий з тим, що він вже має на сьогодні. Головне – обмежити кількість спожитих калорій і додати активність. Також бажано прийти в залі з компетентним тренером, який знатиме вашу ситуацію і вже під вас конкретно підбере тип і кількість тренувань. Бо людина, яка раніше ніколи не займалася сама, не може прийти в зал і зробити все одразу правильно. Потрібно, щоб її хтось направляв і хтось корегував її дії».