Сьогодні дедалі більше дітей потребує допомоги у навчанні. Наближається НМТ, і випускникам необхідно успішно написати екзамен. Вихід очевидний – репетитор. Утім, не завжди можна одразу знайти «свою людину», заняття з якою були б продуктивними та цікавими.  

Ділимося порадами, як якомога швидше розпізнати хорошого репетитора для своєї дитини.  

Візьміть пробне заняття 

 Більшість репетиторів пропонують провести безкоштовне пробне заняття. На ньому розумієте, чи підходите ви один одному та чи задовольняє вас методика викладання репетитора. 

З’ясуйте, який у нього досвід, поцікавтеся відгуками 

 Не соромтесь просити в потенційного викладача відгуки або запитувати про його досвід. Можете попросити дати контакти минулих учнів, щоб почути їх думку про цього репетитора. Освіта також важлива, але це не основний показник. Викладач, який вчиться на журналіста в університеті, також може чудово знати математику.  

Не орієнтуйтеся лише на ціну 

Не радимо обирати репетитора за ціною. Низька вартість заняття може означати невеликий досвід, одноманітність занять та ще безліч прихованих деталей. Якісна освіта завжди вартує своїх коштів. Тому одразу відсійте репетиторів, які за свої заняття просять надто маленьку суму. 

Насторожіться, якщо репетитор завжди вільний 

Чи не насторожує вас, що викладач згоден займатись будь-коли та в будь-який час? У професіоналів розклад розписаний майже повністю та вибір часу занять невеликий. Якщо це не так, то задумайтесь, чи ви не єдиний учень цього репетитора? 

Переконайтеся, що він любить свою роботу 

Лише в такому випадку заняття будуть приносити не лише користь, а й радість. Важливо, щоб викладач умів знаходити спільну мову з дітьми, любив свою роботу, міг якісно пояснити матеріал. Одна з ознак цього – репетитор не дратується, якщо учень чогось не розуміє 

Не бійтеся занять онлайн

Не лякайтеся, якщо репетитор пропонує вам онлайн-заняття. Технології не стоять на місці, тому уроки онлайн можуть бути навіть більш продуктивні, ніж очні. Тут усе залежить від вміння репертитора. Зручність онлайну в тому, що не потрібно кудись іти або їхати, що економить час. Також, займаючись вдома, дитина спокійніша, адже перебуває у звичній обстановці. 

Переконайтеся, що репетитор враховує особливості дитини

 Для цього, зокрема, й потрібне пробне заняття. Простежте, аби заняття були якісні та не однотипні. У наш час є безліч сайтів, технологій, додатків і програм, завдяки яким урок стає цікавішим, ефективнішим і підходить під особливості конкретного учня. У кожної дитини різний спосіб сприйняття інформації (візуальний, звуковий, аналізовий). Саме для цього потрібно урізноманітнювати заняття.  

 Катерина Довгополюк, репетиторка, студентка