До кінця зими погода в Україні буде нестабільною, очікуються “температурні гойдалки”.

У січні й лютому температурний режим буде вищим за норму, розповів “Сьогодні” директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

“Через глобальні кліматичні зміни середня температура в зимові місяці з кожним роком стає все вищою, і ця зима не стане винятком. Зміни клімату в Україні призводять до зсуву сезонних процесів. Результатом цього є різкі потепління в холодний період року або навпаки – раптові похолодання в теплий”, – повідомив він.

У другій половині січня слід чекати потепління. Лютий буде більш м’яким, але з короткочасними різкими похолоданнями.

“На початку січня стійкого снігового покриву, швидше за все, чекати не варто. Загалом його буде менше цієї зими, ніж торік, і при цьому він буде зовсім іншого характеру, переважно мокрий сніг. Очікуються хуртовини, але короткочасні”, – прогнозує завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометінституту ДСНС та НАН України Вазіра Мартазінова Мартазінова.

У той же час, народний синоптик Леонід Горбань прогнозує, що морозний період в січні буде тривати більше трьох тижнів.

За прогнозом Горбаня, морози будуть супроводжуватися і снігопадами: сніг очікується 2-3 січня, 8-10 січня, 14 січня. Потім тиждень морозних і ясних днів, а після Хрещення (19 січня) опади відновляться.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Вихідні у січні 2020: скільки додаткових днів відпочиватимуть українці

Народний синоптик прогнозує, що після відлиги зі снігопадом 1-4 лютого, з 5 лютого різко похолодає на 10 днів. Нічні морози сягнуть спершу -15 градусів, а 12-13 лютого -20 градусів.

При цьому циклон з північного заходу принесе рясні (до 10 см) снігопади, але різко потепліє до 2-4 градусів морозу. З 16 по 19 лютого Україну завалить снігом, випаде в середньому до 20 см. І знову похолодає до нічних -18 градусів і нижче. Морози послабшають лише в кінцы місяця.

Горбань також дав прогноз погоди на березень. За його розрахунками, перша половина місяця буде похмурою, з нічними морозами і невеликими снігопадами, друга половина березня – теплішою, але дощовою.