Бульдозером – по старовинній будівлі. У Піддубцях на подвір’ї церкви, що є національною пам’яткою, священник зніс споруду, яку місцеві вважали історичною цінністю. Люди вимагають притягнути батюшку до відповідальності. Сам же священник запевняє, що позбувся аварійної розвалюхи.

Що знищили коло храму: стару хату чи давню пам’ятку, – у сюжеті 12 каналу.

Мешканець Піддубців Анатолій живе по сусідству із Покровським храмовим комплексом – національною пам’яткою зразка 1745 року. Стверджує: вчора поряд з церквою ще стояв будинок. А сьогодні – від нього не лишилося і сліду.

Чоловік побоюється,  що із землею зрівняли історичну пам’ятку Впевнений у цьому і настоятель іншої піддубцівської церкви отець Михаїл.

“Такі речі відбуваються тільки з погодженням архітектури у справах релігії і таке інше, тому як настоятель, так і громада не може робити такі вчинки”, – зазначив священник.

Знесену хату  збудували у 40-их роках минулого століття для родини вчителів, – переповідає історію місцевий завклубом. А з десяток років тому власник передав будинок на потреби церкви. Отже, на його думку, будівля тепер – частина історичного комплексу, який охороняється законом.

“Так, як вона знаходилась на території церкви, яка є пам’яткою, то я думаю, що треба було дозвіл брати на це все”, – каже директор Піддубцівського будинку культури Віталій Демчинський.

Настоятель Покровського храму Микола Лафета, якого і підозрюють у руйнуванні історичної спадщини, запевняє, що дозвіл брати потреби не було, бо у паспорті на охоронну територію вчительська хата ніколи не значилася як пам’ятка. Більше того, ще у 1976 році будівля була визнана аварійною і мала бути знесена.

Як доказ демонструє документи.

“Ось це фактично і є та хатинка. І от воно написано (і в тому числі та хатина) –  “будівлі, що підлягають знесенню”. Її немає просто, вже з 76-го року її нема”, – каже настоятель Піддубцівського Покровського храму УПЦ Микола Лафета.

Священник розповідає: і не зносив би той дім, та нещодавно у ньому завалилася стіна, і ледь не покалічила дітей. А звинувачення на його адресу, каже, не що інше, як  помста недоброзичливців.

“Завклубом в мене керував церковним хором а депутат в мене був в церковній раді. Я їх всіх уволив, бо я не люблю людей котрі є в середині іудами”, – розповів Микола Лафета.

Щоб пересвідчитись чи бува не вносилися в охоронний паспорт храмового комплексу зміни, ми звернулися до відомого експерта з історії та краєзнавства. Звіряємо з реєстром пам’яток архітектури національного значення.

“Село Піддубці. Бачимо: тут Покровська церква, 1745 рік. І все. Одна лише церква є пам’яткою. Більше ніяких будівель біля церкви не є пам’ятками”, – каже експерт з питань історії краю Петро Троневич.

Тож, стверджує експерт, історичні цінності лишилися недоторканими. Та, попри це, вдячний  волинянам за пильність та небайдужість до збереження культурної спадщини.