CНа Волині протягом тижня на скарлатину захворіли 20 людей. А з початку 2018 року уже зареєстровано 58 випадків цієї недуги. Найбільше у місті Луцьку — 67 відсотків від загальної кількості. Крім цього, спалахи інфекції зареєстрували у шести районах:  Ратнівському, Рожищенському, Володимир-Волинському, Ковельському, Ківерцівському та Горохівському.

Останній підйом захворюваності на Волині відбувся у 2017 році. Тоді захворіло понад 700 осіб. Майже у всіх випадках скарлатина розвивається у дітей віком від двох до десяти років. Вважається, що до цього періоду повинен сформуватися стійкий імунітет до збудника скарлатини, тому дорослі практично не хворіють.

Симптоми захворювання з’являються вже у першу добу: висока температура, головний біль, лихоманка, втрата апетиту, млявість, болі в животі. На наступний день – з’являється дрібний висип на шкірі. Тож батькам лікарі рекомендують не гаяти час та звернутися до лікаря. Найдієвішим методом лікування є антибіотики, але їх повинен призначити лише медик.