Верховна Рада прийняла закон “Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластовго, скаутського руху”. Цим вона визнала організацію суспільно корисною для впровадження патріотизму серед молоді.

Скаутинг – міжнародний неполітичний молодіжний рух, який має на меті підтримувати фізичний, розумовий і духовний розвиток молоді. Його у далекому 1907 році заснував генерал-лейтенант британської армії Роберт Бейден-Павелл. Тоді він вперше зібрав хлопців на вишкільний табір.

В Україні скаутинг дістав назву “Пласт”. Вперше про нього почули в 1909 році. Радянська влада офіційно заборонила скаутський рух на території СРСР у 1920-му. А вже через два роки комуністи інтерпритували його по-своєму – створивши піонерську організацію. У часи незалежності в Україні відродили пласт.

На Волині “Пласт” існує ще з кінця 80-х років. Перша спроба відновити рух була невдалою. А вже після другої, у 1999 році, організація сформувалася і існує зараз.

Депутати закон про визнання пласту прийняли, проте в ньому не передбачене державне фінансування. А відтак, молоді патріоти продовжують збирати благодійні внески.

Нині луцька організація “Пласту” налічує більше 100 членів та членкинь. Найактивніші – віком від 16 до 18 років. Стати пластуном можна з 6-ти років.