136 тисяч гривень або трохи більше п’яти тисяч доларів – така стартова ціна двох приміщень на 260 квадратів у центрі Луцька. Про їхній продаж заговорили у міській раді. Продаватимуть згідно з новим законодавством.
У міськраді запевняють, приміщення обох магазинів – єдині вільні в центрі міста. А тому їх можна дорого продати. Таку пропозицію зокрема висловив депутат міськради Сергій Була. Однак, від будь-яких коментарів щодо цього питання – відмовився. Тим часом, Алла Грабко каже, що балансова вартість приміщення “Освіти” – 28 тисяч гривень. Саме з цієї суми, а не з мільйонів про які говорили депутати, імовірно, розпочнеться боротьба за приміщення на аукціоні.
Така невисока ціна пов’язана з тим, що остання оцінка приміщення відбулася ще в 60-х роках минулого століття: коли тільки-но звели будинок. З того часу вартість лише знижується. А поки «Освіта» продовжує працювати. Директорка книгарні Оксана Грінченко запевняє: до неї з міськради ніхто не звертався. А про намір продати нерухомість, яку вони займають вже майже 60 років, дізналася зі ЗМІ.
Рішення про приватизацію нерухомості у міськраді не ухвалювали. Проте, окремі депутати вже навіть називають конкретні цифри від продажу «Освіти» разом з іншою книгарнею, що знаходиться по-сусідству, – «Планетою».  Так, радник міського голови Ігор Поліщук прогнозує 8 мільйонів гривень надходжень до бюджету від продажу обох приміщень. Ріелтори ж кажуть про ринковою ціну на ці приміщення від 10 до 20 мільйонів гривень, або від 400 до 800 тисяч доларів.