Хоча у Луцьку прогнозують сніг найближчими днями, та літо – не за горами. Тож саме час почати готувати до нього своє тіло. Ми майже впевнені, що ви не раз обіцяли собі почати бігати щоранку (а може, навіть пробували), але чомусь кидали цю затію. Саме тому ми поговорили із професійним тренером Сергієм Михальчуком, який розповів, як виробити звичку бігати. 

Про це йшлося у програмі Ранок LIVE на 12 каналі.

ЩО ЇСТИ ПЕРЕД ТРЕНУВАННЯМ?

На голодний шлунок краще не бігати. Протягом ночі наш організм працює: підтримує температуру тіла, проводить обмінні процеси, тож на ранок він виснажений. Тому не варто мучити його ще й тренуваннями натщесерце.

Найкраще перекусити швидкими вуглеводами – яблуком, протеїновим батончиком. А можна просто випити склянку соку. За 30 хвилин після цього можемо іти на пробіжку.

ХОДЬБА РІВНОЦІННА БІГОВІ?

Варто одразу зазначити, що деяким людям протипоказаний біг. Це треба уточнити у свого лікаря.

Але навіть якщо ви повністю здорові, але в спорті новачок – починайте з ходьби. Виходьте на вулицю і ходіть зручну для вас кількість часу протягом одного-двох тижнів. Так організм звикне вставати і займатися мінімальними навантаженнями. Поступово переходьте на швидку ходьбу, а тоді вже почнете бігати.

Швидка ходьба, особливо якщо вона з перешкодами, прирівнюється за кількістю спалених калорій до легенького бігу.

СКІЛЬКИ ЧАСУ МАЄ ТРИВАТИ ТРЕНУВАННЯ?

Стартувати варто із 15-хвилинного заняття. Якщо відчуваєте сили наступного разу на більше – то робіть більше. Для новачків радять розпочати із трьох занять на тиждень. З часом можна збільшувати їхню кількість.

Перед початком тренування потрібно зробити розминку з акцентом на ноги. Спробуйте бігти. Якщо важко – практикуйте інтервальне заняття (2 хвилини біжите, 2 – йдете у спокійному темпі).

Найзручніше робити вдих на два кроки і видих на два кроки. Щоб зрозуміти, чи підходить для вас обраний темп, – спробуйте поговорити під час бігу. Якщо не вистачає дихання – варто зменшити швидкість.

ДЕ БІГАТИ: НА ВУЛИЦІ ЧИ НА БІГОВІЙ ДОРІЖЦІ?

Сергій Михальчук переконаний, щоб біг на природі – все ж кращий і приємніший, ніж на доріжці  спортивному залі.

По-перше, у вас буде додаткове навантаження у вигляді перешкод. По-друге, “картинка” перед очима буде мінятися, це приємніше. До того ж, свіже повітря – чудовий бонус для занять спортом.

Але увага! Бігти по бетонному покриттю категорично заборонено! Це дає занадто сильне навантаження на колінні суглоби та пояс. Найкраще займатися спортом на стадіоні, в лісі чи парку.

КОЛИ БІГАТИ?

Бігти вранці чи увечері – справа виключно ваших уподобань. Час доби ніяк не впливає на ефективність тренування.

ЧИМ ЗАКІНЧИТИ ЗАНЯТТЯ І КОЛИ МОЖНА ЇСТИ?

Після бігу хвилин 5-10 варто пройтися в спокійному ритмі. Не можна раптово припиняти навантаження, сідати чи лягати – занадто сильним буде навантаження на серцево-судинну систему.

До речі, їсти одразу після тренування не варто. Зачекайте хвилин 30-40, а тоді можете пригоститися чимось легеньким, наприклад, салатом.

І головна порада тренера: протримайтеся 21 день. За цей час в організму виробиться звичка вставати рано.