У російських «інформаційних військах» діє до 5000 досвідчених фахівців, повідомила АрміяInform з посиланням на керівника Центру протидії інформаційним агресіям AМ&PM Олександра Курбана.

Про це стало відомо у результаті вивчення тактики поведінки російських інформаційних структур, інформвійськ рф, зокрема ботоферм ФСБ, ГРУ та приватних компаній. Кожен такий професійний інтернет-троль може модерувати 30-50 облікових записів у соцмережах.

За словами Курбана, вся потужність російської «армії тролів» становить 150 000 – 250 000 фейкових облікових записів. Вони можуть згенерувати в середньому 75-125 млн контактів. Проти України з 2014-го до кінця 2021 року працювали близько 500 досвідчених тролів. Зараз їх вже близько 1000.

До силових структур належать 90% хакерських угруповань РФ, раніше про це повідомив голова Держспецзвʼязку Юрій Щиголь. Це ГРУ Генштабу ЗС рф, ФСБ, легальна розвідка.

З початку повномасштабного вторгнення росія здійснила 796 кібератак проти України.

Вартість російських кібератак, які здійснюються кіберпідрозділами Головного розвідувального управління, міноборони рф та службою зовнішньої розвідки рф, становить щонайменше $1 млн.