Впродовж цього року в “Укрзалізниці” твердять про повне осучаснення залізничної інфраструктури і апелюють захмарними цифрами. Втім, жодних змін поки не відчули ні її пасажири, ні провідники, які у цих вагонах проводять ледь не усе життя. Саме вони і створюють бодай якийсь комфорт у подорожі. Натомість самі ж вимушені виживати за копійки.

Чому професія провідника нині зовсім не популярна і радше нагадує роботу бідного кочегара – дивіться у сюжеті Ольги Матвєєвої.

Не відчули ні на собі, ні на умовах праці змін в “Укрзалізниці” і провідники вагонів. У цих жахливих умовах не просто працюють, а виживають. Обов’язково тримають біля себе сокиру. Для пасажирів. Нею рубають дрова взимку просто у вагоні.

Олександр працює провідником вже 11 років. Обрав тоді цю професію, бо це було престижно і прибутково, зараз думка дещо змінилася.

Поза камеру провідники кажуть: нинішня зарплата ледь натягує 6-7 тисяч гривень. До карантину, була трохи більшою, та пандемія внесла свої корективи. Виживати за такі гроші, кажуть, дуже важко.