У Європейському Союзі погодили стратегію щодо скорочення відходів з пластику. Згідно документу, весь об’єм такого сміття на європейському ринку потрібно переробити до 2030 року. План передбачає зменшення споживання одноразових упаковок та обмеження використання мікропластиків. Єврокомісія також пообіцяла 100 мільйонів євро на інноваційні технології з утилізації.

Це захистить навколишнє середовище від забруднення пластичною масою, одночасно сприяючи зростанню інвестицій, перетворивши проблему у позитивну програму для майбутнього Європи.

Таке стратегічне рішення було викликане занепокоєнням щодо стану навколишнього середовища.

Франс Тіммерманс, перший віце-президент Єврокомісії:
«Якщо ми не будемо змінювати спосіб виробництва та використання пластмаси, то до 2050 року в наших океанах буде більше пластику, ніж риби. Ми повинні припинити надходження шкідливих елементів у воду , їжу та наш організм. Єдине довгострокове рішення – скоротити сміття шляхом переробки та повторного використання. Це завдання, яке громадяни, бізнесмени та уряди повинні вирішувати разом».

В документі зазначено, що сьогодні використання та переробка пластику не є економічно вигідним. Тому основна ідея стратегії полягає в тому, щоб залучати інвестиції та інноваційні технології для вирішення цієї проблеми. Це, на думку депутатів, привабить бізнес. Якщо зараз європейські країни перероблять тільки 30% відходів з пластику, то до 2030 року проходитиме утилізацію більше половини. Один з основних пунктів плану – очищення водойм від сміття.

Європейський Союз хоче застосувати стратегію не тільки на власній території. У планах – працювати з партнерами у всьому світі для розробки глобальних рішень та міжнародних стандартів. Депутати анонсували продовження робіт з очищення річки Ганг в Індії. Тепер директиву презентують в Парламенті ЄС для голосування.
Щороку європейці генерують 25 мільйонів тонн пластикових відходів.