Cлідство по ключових справах Майдану та злочинного угрупування екс-президента Віктора Януковича завершено.

Про це Генеральний прокурор Юрій Луценко написав на своїй сторінці у Facebook: “до бюджету повернуто 53 мільярди гривень та 80 тисяч гектарів землі. Затримано 9100 корупціонерів, 2800 — в судах, 815 — отримали вирок”.

Раніше Генпрокуратура України перерахувала кримінальні провадження щодо опального президента.

Януковича звинуватили у незаконному виділенні з Держбюджету 220-ти млн грн та приватизації понад 92 % державного пакета акцій ВАТ “Укртелеком” за заниженою вартістю, заволодінні державним майном — урочищем “Межигір’я” вартістю 540 млн грн. Також екс-президенту інкремінують незаконне заволодіння земельною ділянкою лісового фонду загальною площею понад 17 га на території Сухолуцької сільської ради  Київської області. Серед інших кримінальних проваджень: фальсифікація результатів голосування у Верховній Раді за прийняття так званих “диктаторських” законів.

Також, Луценко згадав і про письменницьку діяльність підозрюваного. За чотири видані книги, свого часу, той отримав чималий гонорар. Відтак, Януковича звинувачують і в одержані під виглядом авторської винагороди неправомірної вигоди у сумі 26 з половиною мільйонів гривень.

Окрім того, у суді розглядають кримінальне провадження щодо державної зради.