Садиба, у якій проживало не одне покоління Липинських, у селі Затурці застигла в часі. І хоч будинок відреставрований, бо не раз горів і не раз воскресав – тут своя аура часу. Адже саме тут жив і творив В’ячеслав Липинський. Політик, який заклав теоретичні основи під українську незалежність.

В’ячеслав Липинський був теоретиком українського консерватизму. Обґрунтовуючи ідею створення незалежної української держави, Липинський на перший план спочатку висував її демократичний характер, вважаючи, що тільки демократія може стати твердою опорою державності. Однодумцями Липинського стала команда партії “Сила і Честь”.

“Наша неоконсервативна конституційно-демократична партія “Сила і честь” напряму пов’язана по ідеології з В’ячеславом Липинським. Я вперше, відверто, почув про нього, коли проходив дипломатичну військову службу у Швейцарії. Потім я дуже багато читав, мене це дуже зацікавило, і відкрив для себе неймовірну людину”, – ділиться лідер партії “Сила і честь” Ігор Смешко.

Тож, перебуваючи на Волині, лідер партії Смешко, не зміг проїхати повз музей Липинського. Тут багаторічний завідувач музею показав команді партії експозиції із родинними фото, документами та особистими речами родини Липинських. Віталій Кушнір каже: у стінах цієї садиби неабияк раді зустрічати гостей із партії “Сила і Честь”.

Команда політичної партії “Сила і Честь” впродовж кількох годин ходили по кімнатам садиби, де думав і творив Липинський. А на останок лідер партії залишив свій допис у книзі музею: “Від щирого серця велика подяка за збереження пам’яті…”