У Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки планують покращити  енергозбереження приміщень. На це університету дали 7 мільйонів євро в межах спільного з МОН України проекту “Вища освіта України”.

Про це повідомляє прес-служба міністерства освіти та науки України.

Проект передбачає, що в СНУ встановлять термозахисні конструкції, системи кондиціонування, тепловентиляцію, проведуть електромонтажні роботи та модернізують систему теплопостачання. Крім того, там утеплять фасади, дахи та долівки у навчальних корпусах і гуртожитках, замінять вхідні двері, встановлять LED-освітлення.

Усе це дозволить заощадити понад 10 млн гривень щорічно з витрат на опалення та електрику. Ці кошти спрямують на розвиток матеріально-технічної бази закладу. При цьому кожна з оновлених будівель перетвориться у дослідну модель, яка дозволить студентам на практиці вивчати енергоефективність та енергозбереження.

Планується, що кошти надходитимуть впродовж 5 років від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) (80% фінансування) та спеціального фонду СНУ (20% фінансування).

Довідково. Проект «Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток» МОН реалізує завдяки грантовій угоді з Європейським інвестиційним банком і Північною екологічною фінансовою корпорацією. Він спрямований на підтримку українських університетів у сфері ефективного використання енергоресурсів.

Загальна вартість проекту становить 160 млн євро. Фінансування другої фази – 79 мільйонів євро.