У Міносвіти заявили, що інформація про вплив харчової соди на здоров’я у підручнику з хімії для 9 класу сприятиме розвитку критичного мислення в учнів і наразі немає підстав для скасування з підручника грифу «рекомендовано Міністерством».

Про це повідомили в Міносвіти у відповідь на запит Громадського.

Нагадаємо, у підручнику з хімії для учнів 9 класів, який Міносвіти рекомендувало у 2017 році, вказано, що харчова сода допомагає у профілактиці та лікуванні онкозахворювань, а також у відбілюванні зубів.

У МОН зазначають, що у школі в учнів мають сформуватися компетентності, а для цього потрібне залучення різних навчальних ресурсів, що дозволить «критично оцінювати інформацію, отриману з різних джерел, зокрема й хімічну

Авторка підручника з хімії Савчин Марія намагалася подати у книжці якомога більше цікавої інформації, переконують у міністерстві. У підручнику вказується, що рекомендації щодо соди взяли з сайту «Всеукраїнської асоціації пенсіонерів», але у Міносвіти кажуть, що авторка посилалася на американське джерело, але «через недогляд» не вказала його.

У міністерстві також пишуть, що сода не може запобігти онкологічним захворюванням, проте «у поєднанні з хіміотерапією може сповільнити його розвиток і запобігти розростанню в інші частини тіла».

Крім того, пояснюють, що інформацію в підручнику подали не як основну, а як допоміжну з позначкою «Увага!» та з застереженням порадитися з лікарем. У відомстві вважають, що додатковий матеріал сприятиме критичному мисленню в школярів.

Також у МОН заявили, що немає підстав для скасування грифу «рекомендовано Міносвіти» у цьому підручнику.