Subscribe Now

Trending News

Сьогодні в Україні мають ухвалити закон про страхування медиків

09:44, 7 Травня 2020 /
Yсі новини
Сьогодні в Україні мають ухвалити закон про страхування медиків
Засідання Верховної Ради України. Джерело: Укрінформ

Законопроект про страхування медпрацівників на випадок захворювання на коронавірус має бути ухвалений на позачерговому засіданні парламенту, і президент має його негайно підписати.

Про це на засіданні профільного парламентського комітету сказав автор законопроекту 3376, лідер «Європейської Солідарності», п’ятий Президент Петро Порошенко. Він наголосив, що з кожним днем дедалі більше медпрацівників інфікуються, але ніякого соціального захисту від держави вони не мають.

За офіційною інформацією, станом на ранок 6 травня з 13 тис 184 підтверджених випадків коронавірусу 2 тис 551 захворілий медик. Це майже 20%, хоча в інших країнах лікарі складають лише лічені відсотки, в середньому не більше 2%.

Перед тим повідомлялося, що на апаратах ШВЛ зараз перебувають 14 медиків. 18 медиків, на жаль, померли.

Порошенко наголосив, що альтернативний законопроект, який подали «Слуги народу», передбачає виплату медичному працівнику або у випадку смерті, або у випадку настання інвалідності.

«Я сьогодні переговорив з провідними інфекційними лікарями, з головним санітарним лікарем і поспілкувався з іноземними фахівцями. Хочу вам наголосити, що жоден з усіх захворілих – не лише лікарів, жоден не отримав інвалідність. Коронавірус не тягне за собою інвалідність. Це може бути лише як наслідок якихось супроводжуючих хвороб.

Коли ми оголосимо, що ми виплачуємо страхові виплати лікарям після захворювання, а вони будуть приречені ходити збирати папери і врешті-решт нічого не отримають. Я готовий, як компроміс, і ця позиція погоджена за іншими авторами законопроекту, щоб ми об’єднали законопроекти, знайшли компроміс і подали єдиний узгоджений законопроект по обсягу страхових виплат. Будь ласка. Але не записуйте туди інвалідність, тому що це є професійно небезпечно, бо не тягне за собою коронавірус інвалідність», – зазначив Петро Порошенко.

«Ми не можемо замінити страхування хвороби лікарів на коронавірус лише випадками інвалідності. Ми маємо захистити лікарів. Ще раз наголошую – йдеться не про авторство і не про політичні дивіденди», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

Порошенко також наполягає, що закон має бути ретроспективним, тобто страхові виплати мають поширюватися і на ті випадки захворювання та смерті медпрацівників, які трапились з початку епідемії.

Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Пряма трансляція