У заплавах річок Стохід та Стир, де протягом сотні років були поля, нині активно зводять нові будинки. І як тільки річки вийдуть з берегів – новобудови затопить першими.

Про це в програмі «Актуально» розповів начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислав Кравчук.

«Якщо брати по Стирю, то підтопленими можуть бути будинки у селі Розничі. Їх там не багато, але розташовані вони у небезпечній ділянці. На Маневиччині у селі Хряск, що недалеко від атомної електростанції, також, можуть трапитись підтоплення…. У селі Колодії у 2013 році нові будинки затопило аж до вікон», – каже Ростислав Кравчук.

Також йдеться про територію села Рованці по той бік центрального парку. Аби запобігти підтопленню приватних будинків на тій території там, швидше за все, будуть зводити дамбу.

У 2004 році «Волиньводпроектом» була розроблена документація щодо визначення зон затоплення у заплавах річок. Так от, якщо ділянка мала ризик раз у сто років бути у воді, то там було заборонено зводити будинки. Якщо один раз у сто років затоплює територію, то її не можна засівати чи орати, це виключно для пасовищ.

«Ці всі речі є на картах, вони були передані у 126 сільських рад. У 2013 році ми цю інформацію перевірили, знову оновили її, безкоштовно передали районним архітекторам… Якщо ділянка знаходиться за червоною лінією підтоплень, то це є підставою не надавати наділ під будівництво», – зазначив Ростислав Кравчук.

Та протягом останніх років на червоні лінії не зважають, зводять нові будинки у зоні ризику підтоплень, а потім за гроші громад чи держави будуть усувати наслідки підтоплень.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Волині підтопило десятки приватних обійсть

Ростислав Кравчук каже, що з цими мешканцями потрібно укладати договори, де вони беруть на себе усю відповідальність за наслідки водної стихії.