Волинь – у списку регіонів, де ріст захворюваності на Covid-19 відбувається найінтенсивніше. За останній тиждень він становить 39% в області, в Луцькій громаді – 55%. Про це повідомляє головна санлікарка області Наталія Янко. За її словами, на високому рівні знаходиться захворюваність дітей – 112 випадків за тиждень. 

Чому стався спалах коронавірусу у закладі – з’ясовували журналісти 12 каналу.

Днями до лікарні потрапили 17 дітей віком до 6 років із діагнозом ковід-19. Усі – вихованці Волинського обласного будинку дитини.

“Перші 7 дітей до нас поступили в п’ятницю, це було 24 числа. Всі діти в стані, ну скажімо так, середньої важкості, більш легкі форми. Ні в кого з них немає пневмонії. У всіх прояви є звичайної ГРВІ”, – каже завідувачка відділенням №2 Волинської обласної інфекційної лікарні Ірина Капустіна.

Ще 10 дітлахів госпіталізували вже у понеділок. Більшість – коронавірус переносять безсимптомно.

В будинку дитини пояснюють: тестувати дітей на ковід вирішили після того, як діагноз підтвердили у головної медсестри закладу.

“Дітки – адекватні, веселі, але ПЛР-тести були позитивними. Для цього, щоб не було розсіювання в подальшому захворювання, прийнято було рішення госпіталізувати їх в інфекційну лікарню”, – розповів керівник будинку дитини Віктор Максимюк.

Всього у закладі – 34 дитини. Ті, у кого коронавірус не підтвердили, й надалі залишаються у стінах будинку дитини під наглядом. Самі ж працівники – активно вакцинуються.

Втім, епідситуація в області й надалі погіршується. Лише за минулий тиждень приріст інфікованих зріс на 39%.