850 мільйонів гривень на зведення 232 фортифікацій на сході України. Скільки  насправді збудували інженерних споруд та чому військові продовжують ховатися від куль в окопах та в неукріплених бліндажах?

Спецпроект 12 каналу: Хто і скільки заробив під час будівництва оборонних споруд на сході України?

Указ президента  від 12 березня 2015 року : “Про додаткові заходи щодо зміцнення національної безпеки України” згідно якого невідкладно кабінет міністрів має передбачити додаткові видатки на фінансування заходів щодо відновлення фонду захисних споруд цивільного захисту.

Виділили 850 мільйонів гривень. А зі збудованого залишились лише руїни…
У зоні АТО на ці гроші повинні були збудувати 232 опорні пункти і 31 у Харківській області. Та прийняли в експлуатацію лише 24, оскільки інші залишились недобудованими.  Згідно ухвали Краматорського міського суду Донецької області у ВОПах  відсутні окремі залізобетонні елементи, металеві конструкції (двері), інколи бетон замінювали деревом. Не встановлювали укріплення траншей, у зв*язку з чим вони обвалювались; не облаштовували дренажні системи, що зруйнувало окремі ділянки укріплень.

Оборонні споруди, які збудували волинські забудовники в експлуатацію таки прийняли, після перевірки представників квартирно-експлуатаційного відділу міста Луганськ. (Тільки згодом правоохоронці дізнАються, що замість залізобетонних конструкцій були встановлені 20-ти футові морські контейнери і відкриють кримінальне провадження). Будівельна фірма “Житлобуд-2” зводила фортифікацію в одному із селищ КальмІуського району. Так ось, це кадри відзняті декілька днів тому. У такому стані усі фортифікації навколо населеного пункту радіусом п’ять кілометрів. Тобто, навіть ті, які все-таки звели на даний час спустошені.

Куди зникли дерев’яні укріплення та металеві частини? На камеру місцеві коментувати відмовляються. Або запевняють, що нічого не знають. Та у селі подейкують, що були такі що й самі коли Нацгвардія покинула територію, забирали кому що було потрібно. Дерево – на дрова, так звані сляби -металеві плити на металобрухт аби заробити.
Поліція Донеччини уже відкрила кримінальні провадження стосовно порушників.
Зараз до оборонних споруд ніхто з місцевих не наближається і на кілометр –  поблизу селища знову відновились військові дії.

Однак, не все так погано. На Сході України таки є зразкові оборонні конструкці – це підтверджують і самі військовослужбовці. Кажуть, із залізобетону тому міцні, оснащені усім необхідним. Ось ця фортифікація, наприклад, на Артемівському напрямку.

Але таких на пальцях перерахувати. Завалені окопи та ненадійні напівзруйновані бліндажі -ось роботи на 850 мільйонів гривень.

Будівництво закінчилось два роки тому, та ще довго у судах розглядатимуть справи  про перевищення службових повноважень та розкрадання сотнень мільйонів гривень.
Цьогоріч, на оборону країни держава виділила рекордні 4 мільярди (це у чотири рази більше ніж минулоріч і в десятки разів більше ніж в 2014му), Частина цих грошей піде на укріплення тих самих фортифікацій.