США вийшли з Ради ООН із прав людини. Про це заявила представниця країни Ніккі Гейлі на спільній прес-конференції із держсекретарем Майком Помпео. Постпред зауважила, що рік тому вона була з візитом у Женеві та відвідала генеральне консульство ООН з прав людини. Тоді Гейлі попередила, що структура потребує серйозної реформи, проте, на її думку – цього не сталося. Саме це й стало причиною виходу США з Ради.

Ніккі Гейлі також звинуватила Раду ООН з прав людини у політичній упередженості. Адже установа з початку свого заснування у 2006 році була на стороні Палестини в ізраїльско-палестинському конфлікті. Як відомо Вашингтон та Тель Авів – віддані союзники. Представник Ізраїлю в ООН ДАнні ДанОн вже привітав такий крок Вашингтону, заявившви, що таким чином Сполучені Штати підтвердили свою відданість правді та справедливості.

 

У Раді ж на останньому засіданні критикували практику розділення дітей мігрантів від батьків, що діє у США вже два місяці. Втім, згідно заяви Гейлі, вихід не означає зміну політичного вектора, адже американці завжди боротимуться за права людини. А США готові повернутися до Ради як тільки там відбудуться реформи. Проте Росія вже запропонувла свою кандидатуру на місце американської сторони. Рада ООН з прав людини заснована у 2006 році та включає сорок сім членів. Її головне завдання – моніторинг ситуації у світі та підготовка проектів міжнародних норм.