Тиск на Москву посилюється. Сполучені Штати вважають за доцільне введення санкцій НАТО проти Росії. Про це з посиланням на свої джерела повідомляє німецьке видання Der Spiegel.
“Міністр оборони США Меттіс зажадав на таємному засіданні Групи ядерного планування, щоб Альянс найпізніше до саміту влітку 2018 року виробив загальну лінію того, як змусити Москву дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. У разі потреби слід удатися до штрафних заходів проти росіян”, – йдеться у публікації.

У Пентагоні не заперечили того факту, що голова Пентагону Меттіс оприлюднив документи, що підтверджують, що Росія розміщує заборонені ядерні озброєння. Йдеться про ракетоносії ядерної зброї дальності від 500 до 5500 км. Хоча договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності 30-річної давності забороняє їх розміщення. Меттіс заявив, що про порушення Росією Договору знають і інші країни НАТО, а не тільки його власна.
“Порушення договору про РСМД шляхом розміщення Росією ракетно-ядерної зброї середньої дальності було доведено спецслужбами альянсу”, – повідомив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс.

На днях на зустрічі глав МЗС НАТО США ініціювали спільну заяву з різким засудженням дій Росії. Але проти виступила Німеччина. Міністр оборони цієї країни Урсула фон дер Ляйен звернулася до Москви із закликом “розвіяти сумніви”.
США скликають в середині грудня засідання спеціальної комісії з верифікації, яка контролює виконання США та РФ положень відповідної угоди.