У Волинському медоб’єднанні захисту материнства і дитинства нарешті запрацювало сучасне діагностичне відділення. Про нього, ділиться очільниця закладу, лікарі мріяли не один рік. Необхідне обладнання було складно придбати, бракувало спершу грошей, потім постачальників. Та нині тут і потужний комп’ютерний томограф, і новітній цифровий рентген.  

“Купили ми його завдяки сприянню Ігоря Палиці і фонду “Тільки разом”, які в ці нелегкі часи пандемії продовжують допомагати. Ми маємо цілодобове хірургічне відділення, цілодобовий травмпункт, потужне відділення нейрохірургії, які потребують постійного обстеження на даному обладнанні”, – пояснює генеральна директорка КП “Волинський обласний перинатальний центр” Ірина Горавська.

Обладнання обійшлося у майже 15 мільйонів гривень. А ще спеціальне облаштування приміщень і ремонт: рентген-кабінет нагадує тропічний ліс, а томограф схожий підводний човен на морському дні. Усе – задля того, щоб діти менше хвилювалися під час обстеження.

Перейняти досвід з організації надання медичної допомоги мама та малюкам на Волинь прибули і медичні фахівці, і керівники обласних рад майже з усієї України.

“Те представництво, яке сьогодні було, – це ті якраз люди, ті спеціалісти, яким небайдуже, як розвивається взагалі медицина і в першу чергу – це дитяча медицина і вони були в захваті, звичайно”, – розповідає голова Волиньради Григорій Недопад.

Гостям організували екскурсію медичним об’єднанням та лекції від профільних фахівців. Волинський перинатальний, хоч і будувався два десятиліття, проте сьогодні він чи не найсучасніший в державі.

Волинські фахівці з охорони дитинства і материнства своїм досвідом ділитися готові на усіх рівнях, але й чужому навчатися не проти.

“Сподіваємось, що підтримають цей захід і ми поїдемо в інші регіони, подивитися, як працюють інші заклади, які вони надають унікальні послуги, куди, можливо, можна направляти пацієнтів на ті послуги, які не надаються в нас, або навпаки – будуть привозити до нас пацієнтів”, – сказала Ірина Горавська.

На завершення гості з працівниками перинатального центру спільно заклали алею у “Сквері майбутнього”. Це символічне місце, де батьки висаджують деревця на честь народження своїх малюків.