Чотириразове харчування, палати з кондиціонерами, сучасний рентген-кабінет та довгоочікуваний “розумний ліфт”: у волинському тубдиспансері – нові умови.

Аби увійти у Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр, потрібно здолати щонайменше вісім сходинок. Для літніх чи маломобільних людей – це практично неможливо. Утім, поруч сходів – величезний знак про те, що вхід до приміщення облаштований і для таких груп населення.У самому приміщенні на підлозі встановили спеціальні вказівники для людей із проблемами зору. До того ж, усі таблички та загальний план лікувального закладу продубльовані шрифтом Брайля.

Очільник закладу Іван Нискогуз каже: впродовж 40 років і пацієнти, і медперсонал мусили пішака ходити на верхні поверхи. Тож уведений в експлуатацію вантажно-пасажирський ліфт директор вважає одним із основних досягнень серед зробленого за минулий рік.

“Комфортно пересуватися як пацієнтам, так і персоналу. Він є “розумний”, з генерацією збереження електроенергії”, – розповідає генеральний директор КП “Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр” Іван Нискогуз.

Ліфт, каже очільник закладу, розрахований на тонну ваги. Сюди можуть транспортувати хворих як на інвалідних візках, так і на каталці. Серед не менш важливих досягнень медзакладу – відремонтований рентген-кабінет із новеньким рентген-апаратом європейського рівня.

“Його переваги в тому, що відразу ми можемо на екрані комп’ютера бачити зображення, можемо керувати ним: збільшити, зменшити і відразу надрукувати на плівку. Це дуже зручно. Не треба чекати, поки відбудеться хімічна обробка плівки, як зазвичай це буває при звичайному обстеженні”, – розповідає лікар-рентгенолог Руслана Сльозко.

Також під час рентгенологічного дослідження цим апаратом дозове навантаження на пацієнта значно менше, ніж при звичайній рентгенографії. Серед новинок – фібробронхоскоп та укомплектований всіма датчиками новий УЗД-апарат.

Що ж до палат, то тут є душ, туалет, умивальник, а також холодильник. У деяких кімнатах встановлені телевізори. На першому поверсі – безплатний вай фай для пацієнтів. Також у кабінетах медпрацівників, лікарів та у палатах хворих обладнані кондиціонери. Для забезпечення температурного режиму встановили 21 такий пристрій. Треба сказати й про те, що у кожному санвузлі як персоналу, так і пацієнтів, є одноразові рушники, рідке мило та дезінфектори.

Щодо харчування – то хворих, які лікуються у тубдиспансері, годують чотири рази в день. До речі, раніше харчоблок мав  плачевний вигляд. У минулому році в медзакладі зробили капітальний його ремонт.

Гордістю медичного центру, каже Іван Нискогуз, є введена в експлуатацію мережева сонячна станція. Сонячні панелі дозволяють не лише економити електроенергію, але й зменшувати викиди вуглецю в атмосферу.

“Ми вже зекономили близько 80-ти тисяч гривень за декілька місяців за рахунок нашої сонячної станції”, – каже директор закладу.

Також у рамках енергоефективних заходів у 2021 році в лікувальному закладі замінили вікна на майже мільйон гривень. До того ж, розказує очільник тубдиспансеру, на випадок відключення електроенергії на території медзакладу встановили дизель-генератор. У 2022 році, каже Іван Нискогуз, медзаклад продовжить втілювати держстратегію розвитку системи протитуберкульозної меддопомоги в поєднанні з турботою про довкілля.

“Зокрема, ми маємо проєкт по підігріву води сонячними колекторами. Фактично вже розпочаті підготовчі роботи, отримаємо незабаром дозвіл і, я сподіваюся, що в першому кварталі гаряча вода буде у нас подаватися за рахунок сонця”, – пояснює Іван Нискогуз.

Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр, запевняє гендиректор, і далі працюватиме над тим, аби підвищити рівень виявлення туберкульозу. Щоб виконати основну світову стратегію – до 2035 року ліквідувати туберкульоз. Важливо, що у фтизіопульмонологічному медцентрі поступово наближаються до поставленого завдання. Та і загалом Волинська область – одна з кращих за призначенням лікування туберкульозу сімейними лікарями на первинному рівні.