В обласній лікарні знову оновлення. Цього разу – це аналізатор. Він є частиною надсучасної модульної системи, яка працює з мінімальною кількістю крові. Раніше з однієї пробірки робили максимум 40 аналізів, а з цим обладнанням можливо провести до 80 досліджень з одного зразка. Чимало аналізів потрібно робити пацієнтам з деякими хворобами серця, аби регулювати дозування ліків. Транспортувати кров у іншу лабораторію немає часу.

Тепер відправляти зразки у Київ чи Львів не потрібно. Аналізи можна зробити на місці й отримати точний результат. Потужностей лабораторії достатньо, аби задовольнити потреби усієї Волині, – кажуть медики. Одночасно в аналізатор можна завантажити до 150 пробірок. А це зменшить черги. Придбали прилад за гроші Світового банку, в рамках субпроекту, завдяки якому вдосконалюють медичну допомогу людям з хворобами серця.

Поки що Світовий банк надає й реактиви. Тому деякі аналізи можна зробити безоплатно. Загалом обласна лікарня отримала обладнання на 60 мільйонів гривень. Не забули й про інші медичні заклади Волині. Такий самий аналізатор придбали і для Луцької міської лікарні. Ще два, трохи простіших, для Ковельської та Нововолинської.

20 мільйонів доларів – Волині. Таку суму Світовий банк виділив на проект вдосконалення медичної допомоги людям з хворобами системи кровообігу. Ці гроші витрачають, зокрема й на нове обладнання. Це ангіограф, дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легенів і не тільки. Що отримали обласна лікарня цього разу – знає Анастасія Ковальчук.