Перед судом вкотре постала директорка Шацького нацпарку Марія Христецька. Її звинувачують у заволодінні понад мільйоном гривень державних коштів. За даними слідства, посадовиця взяла на роботу шістьох людей, які фактично не з’являлися на робочому місці й не виконували своїх обов’язків, втім заробітну плату отримували.

Справу проти директорки Шацького нацпарку Марії Христецької відкрили ще у червні 2022 року після серії журналістських розслідувань 12 каналу. У листопаді 2022-го посадовиця отримала першу підозру. У січні цього року прокурори її запідозрили у вчиненні особливо тяжкого злочину, зокрема організації злочинної групи. У травні Державне бюро розслідувань завершило розслідування. Слідчі встановили, що Марія Христецька разом зі спільниками оформила на роботу шістьох фіктивних працівників і забирала їхню зарплату. Так вона присвоїла приблизно мільйон гривень і разом зі спільниками знову опинилась на лаві підсудних.

Серед обвинувачених також співмешканець Христецької Сергій Маковій, заступник директорки Василь Матейчик. У схемі також були задіяні працівники нацпарку Тарас Юрчук та Василь Стрильчук.

Усі – проти того, аби журналісти висвітлювали судове засідання. Чому – поояснює директорка нацпарку.

«Тому що матеріал 12 каналу висвітлюється однобоко, однозначно, заангажовано», – каже Христецька.

Про це посадовиця заявляє вже не вперше, адже на всіх попередніх засідання також була проти зйомки саме з цих причин. Щоправда, ні суддя, ні сторона звинувачення жодного зауваження до, так би мовити, «однобокості» наших сюжетів не мали. Тож сміємо припустити, що директорці нацпарку просто не хочеться, аби люди бачили її у такій неприємній і ганебній ситуації.

Аби вирішити, чи давати дозвіл нам на зйомку, суддя пішов у нарадчу кімнату. Через цілих 40 хвилин роздумів нам дозволили знімати засідання. Утім, його практично не було, бо ж не з’явився захисник обвинувачених. Чому – незрозуміло. Але передав клопотання про перенесення розгляду справи. А переносять її вже вдруге, адже перше засідання мало відбутися ще 17 травня. Однак тоді не прийшли самі ж обвинувачені. Чому? Відповідь проста: не знали.

Через відсутність захисника підозрюваних не вдається провести засідання і цього разу. Тож його знову переносять.

Суддя Сергій Панасюк озвучив дату підготовчого судового засідання – 13 червня.

Сподіваємось, що на наступне засідання з’являться і обвинувачені, і їхній захисник. І врешті справа Марії Христецької, яку в судах розглядають вже більш ніж пів року, зрушить із мертвої точки.