Суд відпустив підозрюваного у справі збитого малазійського боїнга.

Київський апеляційний суд ухвалив рішення звільнити з під варти колишнього “начальника ППО” бойовиків “ДНР” Володимира Цемаха. Саме він є головним фігурантом у справі збиття пасажирського лайнера рейсу MH17 17 липня 2014 року. Суд задовольнив клопотання захисту Цемаха.

Підозрюваний не соромиться свого минулого. Навіть давав інтерв”ю сепаратистьскому телеканалу про те, як став бойовиком “ДНР”.

Саме те, що в нього і вийшло – нині стало підставою для арешту та кримінального провадження. Участь в терористичних організаціях.

В своїх одкровеннях цемах згадує і про Боїнг.

В цьому інтерв’ю Цемах переповідав тогочасну версію російських телеканалів про те, що нібито його батарея підбила український штурмовик, який і збив Боїнг. Її давно розвінчали міжнародні дослідники. Від неї навіть відмовилися і кремлівські пропагандисти. Однак, на цьому ж відео він зізнається, що тоді витягував якогось “пацана” і щось ховав.

Автори цього відео запікали одне слово. Однак, якщо прислухатися, то чітко чути одну із літер – “у”. За версією міжнародних слідчих пасажирський лайнер збили із російського зенітно-ракетного комплексу “Бук”.

Відтак, Цемах цілком імовірно може бути причетний до транспортування ЗРК з України назад до Росії. То ж чому відпускають такого цінного світка в справі MH-17? Найімовірніше, кажуть експерти, Кремль хоче включити його в список для обміну полоненими.Однак жодних підтверджень, ані в офісі президента, ані в СБУ не дають.А тим часом слідчі з Нідерландів просять Київ не видавати його, бо хочуть допитати як свідка на слуханнях по справі у Гаазі.