Народній  депутатці  від “Євросолідарності” Софії Федині Печерський суд обрав  запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Про це повідомляє пресслужба політсили.

Суддя дозволила Софії Федині виїжджати за кордон у відрядження,  водночас парламентарка не зможе покидати Київ і Київську область без дозволу слідчого. Депутатку відпустили під особисте зобов’язання до 12 квітня.

Під час промови у суді Софія Федина назвала справу проти себе політичним замовленням  і сказала, що вважає себе, перш за все, волонтеркою, а вже потім нардепом.

«Я стала першою депутаткою, якій після зняття депутатської недоторканності висловили підозру та порушили кримінальну справу. І ця справа не за дії, не за корупцію, а саме за слово», – додала вона.

Софію Федину підтримували в суді колеги по фракції Микола Княжицький та Ахтем Чийгоз, громадські активісти.

Микола Княжицький підкреслив: «Ми ж не моральну складову висловів Софії Федини обговорюємо, а говоримо про переслідування людей за свою думку. І очевидно, що для кримінального переслідування Федини – точно немає жодних підстав. А все, що відбувається – це прямі політичні репресії проти народного депутата», – зауважив політик.

«Європейська солідарність» поширила заяву, у якій справу проти Федини також назвали «політичними переслідуваннями опозиції та захисників України».