Волинський апеляційний суд призначив голові правління фонду “Тільки разом” Олександру Товстенюку судову наркологічну експертизу. Захист вимагає скасувати постанову Луцького міськрайонного суду та закрити провадження у справі. Перша інстанція визнала Товстенюка винним у кермуванні транспортним засобом, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння.

Справа тягнеться ще з 30-го липня. Патрульні зупинили чоловіка через те, що він припаркувався у непристосованому місці. Після співбесіди правоохоронці запропонували водієві дмухнути в драґер.

Олександр Товстенюк просить водійське посвідчення у нього не відбирати. Він каже, що випив 0,3 пива, проте переконаний, що на його фізичний стан це не вплинуло. Як доказ, захист запропонував суду переглянути відео з бодікамер патрульних, де видно, що порушник поводить себе адекватно.

На відео чітко видно, що Товстенюк вагався чи дмухати в драггер, згодом вирішив з кимось проконсультуватися з цього приводу. Суддю відео не переконало, тому експертизу все ж було призначено. Лікарям обласного наркодиспансеру були дані декілька завдань, а саме: «з’ясувати чи керував Товстенюк 30.07.2017 року о 21 годині 45 хвилин траснпортним засобом у стані алкогольного спяніння. Чи є однаковими поняття “вживання алкоголю” та “стан алкогольного спяніння”. Якщо ні, то в чому полягає відмінність».

Справу вдруге перенесли. Наступне слухання відбудеться після отримання судом результатів судової наркологічної експертизи. Дату повідомлять додатково.