«Сухий закон» на Волині спантеличив громадян. Десь алкоголем торгували офіційно, десь – під столом, а десь дотримувалися правил. Щойно в області скасували заборону – черги біля точок продажу стали довжелезними. Зокрема люди хотіли придбати пиво.

Як на місцевих виробників цього напою вплинула війна та обмеження? Та чи можна на Волині придбати напої з градусом?

Відтепер на території області офіційно дозволили займатися виробництвом та торгівлею алкогольних напоїв. Відповідний наказ підписав голова військової адміністрації Юрій Погуляйко.

Заборона на будь-який алкоголь тривала місяць. За цей час було різне: напої із градусом то дозволяли, то забороняли. Різні громади жили за різними правилами. Наприклад, Луцька – офіційно без алкоголю.

«На жаль, в тих областях, де дозволили продаж слабоалкогольних напоїв, разом з ними пішло в продаж усе підряд. Ситуація з безпекою стала набагато гіршою», – вважає Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Він додав, що нині п’яні громадяни та велика кількість озброєних людей на вулицях – це погане поєднання. А особливе занепокоєння у Луцьку викликала заборона пива. Дуже вже цей напій полюбився містянам. Можливо, тому, що у місті є дві пивоварні.

Представниця місцевої пивоварні Наталія Попович розповідає, що заборона на продаж і торгівлю далася непросто, але до цього вони поставилися з розумінням.

«Після того ми вже нічого нового не варимо, пиво, яке було зварене, зараз законсервоване в наших ємностях», – стверджує вона.

Наталія каже, люди активно цікавилися, коли ж їхні магазини відчиняться. А великі любителі пива навіть пропонували оскаржити заборону в суді. Правда, до такого пивовари вдаватися не збиралися. Кажуть, це недоречно і не на часі. Розповідають, найбільше розчарувалися, коли спершу дозволили торгівлю, а тоді заборонили.

«Ми просто побачили, як наші працівники зраділи. Не стільки ми, як вони. Персонал, дівчата, ура! Можна виходити, треба прибирати. Коли продукція приїде? Ну і наступний день вже знову йде заборона. Ну все, напрацювалися», – пригадує Наталія Попович.

Неодноразово підприємцям нагадували, що треба працювати і тримати економіку. Робити це у повній мірі не могли. Хоч виробництво і продаж пива тимчасово припинили, податки залишилися. Без роботи місяць сиділа більша частина працівників пивоварні: продавці, водії, вантажники. Працювати лишилися бухгалтери й виробничники. Бо слід було вести документацію та стежити за сировиною, яка лишилася в цистернах.

Раді тому, що продовжили роботу, і на луцькому пивзаводі. Після місяця «сухого закону» почали готувати продукцію для західних та центральних областей країни.

Нагадаємо, дозволили реалізувати алкогольні напої для того, щоб продовжувати отримувати податки та підтримувати економіку в країні.