Поторгуватися на ринку чи зекономити в супермаркеті на акціях? Щороку на новорічні закупи люди діляться на два табори, втім черги кілометрові – і там, і там.

Наша журналістка Ольга Матвєєва вирішила порівняти, де закупитися вигідніше.

Починаємо з м’яса. Адже без нього більшість українців святковий стіл не уявляють. Дієтологи радять на святкування обирати легке та пісне – наприклад, птицю. Найдешевша, традиційно, курка. Найменша тушка обійдеться у 200 гривень. Велика курочка – 215-240.

Кілограмовий шматок відразу готового м’яса можна знайти і дешевше. Копчене продають від 130 гривень за кілограм.

А от ціни на ковбасу стартують від 85 гривень за кілограм: залежать від якості та виробника. Якщо ж у новорічну ніч ваш вибір впаде на рибу та морепродукти, то витратитися доведеться більше. За шматочки лосося просять 350 гривень за кілограм кілограм, форель – 249, горбуша – 185.

Ікра в середньому на ринку коштує 350 гривень. Втім, все залежить від ваших смаків, бо завжди можна заощадити. Можна, наприклад, купити “імітацію під натуральну ікру” – всього лише 50 гривень за 230 грам.

За десяток яєць доведеться віддати щонайменше 30 гривень. Кілограм сиру можна придбати на ринку за 130 гривень. Кілограм масла від 150. І останні в нашому списку: овочі та фрукти. На ринку кіло помідорів пропонують в середньому за 50 гривень, чері – 65. Огірки – 70 гривень кілограм. А цибулька – 15 гривень 100 грам. Кілограм мандаринів – приблизно 45 гривень, ананас – від 120.

В супермаркеті фрукти дещо дешевші. Ті ж самі мандарини коштують 35 гривень за кілограм, ананас 90. Поступаються в ціні і помідори: 43 гривні за кіло. А от огірки тут вартують дорожче – 80 гривень. Значно переплатити в супермаркеті доведеться і за сир. Так само – і з маслом. Вигідніше на ринку купувати і м’ясні продукти. В супермаркеті курка незначно, але дорожча.

Ціни на морепродукти годі й порівнювати. В супермаркеті вони значно вищі: найдешевша ікра – 350 гривень – це ще по акції. Але й вибір тут ширший: зокрема, і білкової.