Нині часто люди непокояться, коли помічають світло на вулицях і навіть у вікнах сусідніх будинків. Мовляв, воно зорієнтує ворога на наших територіях. Вимикати світло, кажуть голови громад, отримали рощзпорядження від військової адміністрації.

«Весь час воно повинно бути виключене… Тому дуже активно люди це питання піднімають, і в нашій громаді прийняте саме таке рішення», – зазначив голова Боратинської громади Сергій Яручик.

Тим часом у Луцькій громаді освітлення в темну пору доби є. Міський голова Ігор Поліщук пояснює: нині чимало лучан зі своїх домівок повиїжджали, а повна темрява лише приваблюватиме мародерів, а роботі патрульних заважатиме.

«Якщо у сільській місцевості вимкнення освітлення ще має певну логіку і користь, у місті вимикати освітлення повністю не потрібно. Сьогодні у нас освітлення зменшене до мінімуму, але до того мінімуму, який дозволяє патрулювати місто, який дозволяє спецпідрозділам виявляти диверсійно-розвідувальні групи», – пояснив луцький мер.

Не вимикати вуличне освітлення вирішили й у Володимирі. Не суттєво, каже міський голова Ігор Пальонка, якщо світитиметься рекламне табло чи вивіска магазину. Ракети ж агресор направляє не за світлом, а за супутником.

Військові підтверджують: сучасні технології дають змогу військовим літакам бомбити міста навіть у повній темряві. Вони працюють за допомогою спеціальних приладів, які створюють випромінювання. Ті, своєю чергою, добре фіксують системи повітряної тривоги. Тобто у такому разі мішенями стають і самі літаки. Однак якщо вони летять без таких приладів, то орієнтуються саме на світло. А вночі освітлення вулиць дає таке сяйво що з висоти місто видно навіть краще, ніж вдень.

Тож світломаскування – це правильно, зокрема варто вимикати світло в оселях, зашторювати вікна, гасити вуличне освітлення своїх будинків.