США наполягатимуть на екстрадиції затриманих озброєною опозицією бойовиків ІДІЛ до країн походження. Про це повідомляє Асошіейтед прес. Наразі курдсько-арабський альянс утримує в полоні тисячі терористів, сотні з них – іноземці. Очікується, що міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно зробить відповідну заяву щодо екстрадиції на зустрічі зі представниками країн-союзниць у боротьбі з тероризмом у Сирії та Іраку. На долю полонених терористів-іноземців звернули увагу, коли в руки озброєної опозиції потрапили двоє британських бойовиків, які страчували заручників. Американські чиновники заявили, що утримування двох британців у слідчому ізоляторі в Гуантанамо на Кубі не є прийнятним варіантом. У Лондоні, у відповідь, повідомили, що не хочуть, аби бойовики повернулися назад до Королівства.

Тільки чверть британців розуміють плани уряду щодо виходу країни з Європейського Союзу. Про це свідчить опитування проведене щотижневиком Індепендент. Сімдесят чотири відсотки респондентів заявили, що плани прем’єр-міністерки Терези Мей щодо Брексіт є незрозумілими. Журналісти зокрема акцентували увагу на двох аспектах – торгівлі та імміграції. Три чверті британців поки що не бачать шляхів вирішення цих питань урядом прем’єрки. У найближчі тижні очільниця уряду Великої Британії виступить з двома промовами щодо Брексіт, щоб більш детально окреслити шлях виходу країни з Євросоюзу. Двадцять дев’ятого березня наступного року Об’єднане Королівство остаточно припинить членство в спільноті.

Влада Іраку заявила, що лідер Ісламської держави досі живий. За словами глави іракської розвідки терорист Абу Бакр Аль-Багдаді живий та проходить лікування в польовому госпіталі в Сирії після поранення внаслідок авіаудару. За словами чиновника спецслужби володіють документальним підтвердженням того, що лідер ІДІЛ зараз переховується у північно-східному районі Сирії у районі Джазіра. Він потерпає від поранень, цукрового діабету і переломів кісток на тілі і ногах, що заважає йому ходити без сторонньої допомоги. Напередодні низка країн неодноразово заявляли про смерть головного терориста. Проте жодного разу заява не була підтверджена угрупованням Ісламська держава.

У Молдові набрав чинності закон, що забороняє телеканалам транслювати російські новини та інформаційно-аналітичні програми. Про це заявив глава Координаційної ради з телебачення і радіо Драгош Вікол. Чиновник також повідомив, що відтепер влада слідкуватиме за дотриманням телекомпаніями нових норм. Вікол анонсував моніторинг каналів на наявність порушень. За непослух мовників каратимуть штрафами. Перше стягнення сягатиме від сорока до сімдесяти тисяч леїв. Повторний штраф буде більшим – від сімдесяти до ста тисяч молдовських леїв. У випадку, якщо телекомпанія й далі ігноруватиме нові норми – комітет може відкликати ліцензію. Уряд попередив всі телеканали про такі зміни й дав тридцять днів на перегляд телевізійного контенту. Дванадцятого лютого Комітет затверджуватиме нові сітки мовлення після прийняття закону.