•  Наслідки торнадо в Іллінойсі;
  Наслідки потужного торнадо, що пронісся минулими вихідними через місто Тейлорвілл в центральній частині штату Іллінойс, зняли на відео з безпілотника. Кадри опублікував у середу місцевий Департамент транспорту. За даними американських видань, у результаті удару стихії постраждали, щонайменше, двадцять осіб. Троє з них перебувають у лікарні. Частково або повністю зруйновані близько ста будівель, пошкоджені лінії електропередач. Без світла залишилися близько двох тисяч місцевих жителів. У цілому за два дні у центральній і південній частинах штату було зафіксовано двадцять два торнадо. Зазвичай ці природні явища виникають на Середньому Заході США навесні або влітку.
 • Виверження вулкана зняли з безпілотника;
  Перуанські вчені опублікували відео виверження вулкана Сабанкая, що ожив минулого тижня. Дослідники спрямували безпілотний апарат прямо до жерла і зняли клуби диму й попелу, що піднімаються над кратером. Сабанкая – один із найактивніших вулканів у Перу, однак місцевим він зазвичай серйозно не загрожує. Гора розташована у безлюдній місцевості за сто кілометрів від міста Арекіпа.
  Дослідницький дрон, який долетів до кратера, був забезпечений сенсорами для вивчення складу газів і різних частинок у вулканічному попелі. Вчені сподіваються за допомогою цих даних краще зрозуміти природу вивержень.
 • Вогонь на вулицях Тулузи
  Після загальнонаціональної акції “жовтих жилетів” у Франції на вулиці вийшли студенти. Вони протестують проти освітніх реформ уряду Еммануеля Макрона.
  Зміни передбачають запровадження попереднього відбору студентів при вступі до вишів і значне підвищення вартості навчання. У вівторок студенти підпалили школу Сент-Екзюпері біля Тулузи на півдні країни. Пожежники швидко впоралися з вогнем, проте будівля, за їхніми словами, сильно пошкоджена.  Десятки молодих людей підпалювали сміттєві контейнери, били вітрини і викрикували антиурядові гасла. Поліцейські розганяли їх сльозогінним газом.
  Студентські протести прокотилися цього тижня по всій Франції. У них взяли участь молоді люди з Парижа, Марселя, Ніцци, Ліона, Орлеана, Версаля та інших міст.