Словенія поповнила список країн з антимігранським урядом. На позачергових виборах тут перемогла Словенська демократична партія, яка дотримується правоцентристської ідеології. Її лідер колишній прем’єр-міністр країни Янез Янша відомий антимігрантською риторикою. Його навіть називають словенським Віктором Орбаном. Що ж до інших країн східної Європи – ситуація схожа. Чимало європейців досі не визначилися, як ставитися до біженців. Угорська радикальна партія Фідец, яка прийшла до влади з конституційною більшістю, прагне очистити Угорщиниу від нелегальних мігрантів. Ще одна східноєвропейська країна, яка всіляко опирається вимогам ЄС прийняти сирійців, – Польща. Такі ж настрої розповсюджуються і на Чехію, де обраний на другий термін президент Мілош Земан не приховує відкритої неприязні до біженців. Журналіст Євген Приходько досліджує мігрантську кризу від самого її початку. Він переконаний – така реакція держав на біженців є історично обумовленою та природною. Тому й не дивно, що країни Вишеградської четвірки примудряються бойкотувати обов’язкові квоти від Євросоюзу.

Україна, яка прагне вступити в Європейський Союз, також не в захваті від перспектив прийому біженців. За даними ООН торік в країні задокументували факти перебування понад трьох тисяч мігрантів із Середнього Сходу та Африки. Україна зіткнулася і з власною кризою переселенців – внутрішніх. Через війну на Сході майже півтори мільйони людей втратили свої домівки та шукають допомоги в сусідніх областях. Також через складну економічну ситуацію українці виїжджають за кордон, зокрема, й до Польщі. Попри здавалося б позитивну налаштованість до квот від ЄС та мігрантів, офіційний Київ досі не спростив порядок отримання статусу біженця в країні.

Натомість країни Західної Європи продовжують підтримувати втікачів від війни та обирати уряди, які дотримуються такої ж стратегії дій. Німецька канцлерка Ангела Меркель попри критику втретє очолила Бундестаг. За її сприяння ФРН прийняла на піку кризи понад мільйон сирійських мігрантів. Минулого тижня Емануель Макрон запросив в Єлисейський палац Мамуду Гасмаму – біженця з Малі. Хлопець врятував чотирирічну дитину від смерті, коли та випала з вікна будинку. Президент вручив Гасмаму медаль за хоробрість, запропонував стати професійним рятувальником та пообіцяв посприяти в отриманні громадянства.