Батьки хворих діток з Волині вийшли на сцену Волинського обласного музично-драматичного театру, аби показати, як живуть їх сім’ї, а також довести, що вони – звичайні.

Ще до початку вистави «Та, яка створила диво» глядачам пояснили: від них не вимагають співчуттів, хочуть лише розуміння.

На сцені розгорнулася вистава-історія про родину, у якій росла особлива дитина – дівчинка Елен з аутизмом. У сім’ї Келлерів ставилися до неї по-особливому: у всьому догоджали, аби лише вона не кричала. В результаті, дівчинка виросла капризною і неслухняною.

Згодом у дім Келлерів приїхала вчителька, яка взялася за навчання Елен. Перш за все вона дещо жорсткими методами – обмежуючи дівчинку і не потураючи її забаганкам – навчила дитину їсти. Самостійно їсти за столом, своєю виделкою, зі своєї тарілки. Вже це змусило Келлерів повірити у те, що дівчинка може вчитися. Вчителька також зуміла пояснити Елен, що кожен предмет має свою назву. У фіналі дівчинка дістає картку із зображенням яблука, аби показати, що хоче взяти цей фрукт. Це і стало справжнім дивом – Елен навчилася комунікувати.

Загалом, ідея донести до соціуму через мистецтво театральної гри ті переживання й труднощі, з якими зіштовхуються батьки дітей із аутизмом, належить керівниці громадської організації «Повір у себе» Інні Гачуковій. Усі актриси – мами-учасниці цієї ж організації. Саме вони не з чуток знають про біль відчуження, страх та несприйняття навіть від рідних і друзів, коли ті помічають ознаки хвороби дитини.

За непросте ж завдання зрежисерувати виставу взялася заслужена артистка України Світлана Органіста.

Ідею проведення такого заходу підтримали і у Волинській ОДА.

“Облдержадміністрація системна в своїх діях.Підтримка дітей з інвалідністю, а також їхніх батьків, є важливою частиною нашої роботи. Ви знаєте, що з минулого року ми вперше на Волині почали відкривати інклюзивно-ресурсні центри, які сьогодні сотням дітей допомагають отримувати необхідні освітні послуги. Більше того, минулоріч ми вперше започаткували бал для людей з інвалідністю, який від щирого серця хочемо продовжити і цьогоріч. Тому наша позиція незмінна – ці люди заслуговують на нашу повагу. Наша країна відбудеться як нація лише тоді, коли ніхто ніколи ні в кого не буде тицями пальцем, не буде звертати якусь особливу увагу, а проявляти увагу і сприймати людей такими, які вони є”,  – сказав заступник голови ОДА Денис П’ятигорець.

Текст і фото Іванни ШУБИ