У Луцьку планують повністю реконструювати три спортивні школи.  Зокрема вже оголосили тендерні закупівлі на ремонт дитячо-юнацької спортшколи, що на вулиці Шевченка.

У цьому закладі виховувати професійних спортсменів почали ще у минулому столітті, і приблизно з того часу він не бачив ремонту. І коли в залі для ігор ще якось підтримували належний стан, то там, де проводять засідання, і не пахне XXI століттям. Принаймні усі меблі, що тут є, залишилися з радянських часів.

«Там ремонт був ще 30 років тому, якщо не раніше», – каже тренер волинської жіночої збірної з волейболу, директор спортшколи Богуслав Галицький.

За його словами, приміщення потребує капітальних робіт: це і освітлення, і стеля, роздягальні.  Однак не їх стан – основна проблема для спортсменок.

«Раніше ми тут проводили чемпіонати Європи з різних видів спорту. З волейболу – відбір до Чемпіонату світу проводили тут… А зараз вже міжнародні стандарти змінюються… Нам не вистачає ширини залу для проведення змагань. Якщо взяти із суддівськими столами – то 5 метрів не вистачає», – розповів тренер.

У новому залі, який планують добудувати, каже директор спортшколи, врахують усі міжнародні стандарти.

«Ми орендуємо зали в школах, 35%, а то й більше – 40 на базах шкіл у нас займаються. І якщо побудуємо цей зал, то туди перейдуть всі професійні спортсмени, змагання, і там вже можна буде прийняти чемпіонати Європи», – стверджує Богуслав Галицький.

Відповідний тендер вже оголосила Волинська облдержадміністрація. Проєкт передбачає повну реконструкцію чинної будівлі, а окрім того, облаштують приміщення для харчування відвідувачів та навіть пресцентр.

«Ми зараз оголосили тільки тендерні закупівлі по цих роботах. Власне, скільки надійде з державного бюджету, загальної суми – ми ще не знаємо. Але ми розраховуємо на кошти, які підуть на відновлення спортивної інфраструктури. Ми від себе зробили все можливе – оголосили тендерну процедуру», – повідомив голова Волиньради Григорій Недопад.

Попередньо на роботи планують виділити 176 мільйонів гривень. Однак на цьому відновлення спортивної інфраструктури області не завершиться.

«Я знаю, що це буде і в місті – міську комунальну власність будуть ремонтувати і будувати. Зрештою, наш Володимир-Волинський центр освіти підпадає. Тому чекаємо з нетерпінням, коли будуть виділені кошти, і ми з радістю проведемо ті ремонтні роботи», – каже Григорій Недопад.

У Луцьку також реконструюють приміщення колишнього спортивного комплексу «Спартак», що на вулиці Глушець, 20, та спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву плавання на проспекті Грушевського.